תפריט
Search
Close this search box.
חיפוש
דברו איתנו

הידרותרפיה

פרטס, הידרותרפיה ושחייה בעולם המים

הידרותרפיה לפרטס

פרטס – רקע קצר

פרטס הינה מחלה המופיעה אצל ילדים בגילאי 5-10 כתוצאה מפגיעה באספקת הדם התוך גרמית של ראש הירך. מפרק הירך רגיש במיוחד ויכול לגרום לכאבים וקריסה של הגוף בגלל נשיאת משקל.

מאפיינים פסיכולוגיים ונפשית לילד עם פרטס

במצבים כאלו, הילד מרגיש קושי מיוחד, קשה לו ללכת, הוא לא יכול לשחק בכדור, לא לרוץ, בעצם כמעט לא לעשות שום פעילות שילדים בגילו יכולים ואוהבים לעשות.

במקום פעילויות אלו, ילדים רבים הסובלים מפרטס עולים בצורה קיצונית במשקל, מסתגרים בתוך עצמם, חילוף החומרים נפגע ויכול ליצור כאבים רבים בכל הגוף ולא רק ברגליים.

ילד בגיל זה חייב פעילות גופנית, הוא צריך להרגיש שהוא יכול ואינו מוגבל, הוא חייב המון חיזוקים חיוביים ופחות "טיפולים" (יש לו מספיק, לוקחים אותו לכל כך הרבה רופאים ….).

המים לילדים עם פרטס הוא עולם ומלואו ובמיוחד עם צוות עולם המים.

כאשר מפרק הירך נפגע בכל צורה שהיא, אנחנו צריכים לחשוב חיובי וכן לעשות, כן לצלול וכן לשחק.

במים, אנחנו מצליחים לעשות כמעט הכל: לשחות חתירה (בהתחלה רק עם פחות עבודת רגליים), לצלול, לעשות קיפרים (סיבוב שחיינים) ואף לשחות עם סנפירים (כמובן רק לאחר בדיקה של מנהל מקצועי שהדבר אפשרי). אם כך, מדוע לא לנצל את המגבלה ולהפוך את הילד לשחיין?

ילד עם פרטס יכול לשחות למרחקים, להרגיש כמו כולם, אין לו לחץ על הגב התחתון, על הרגליים, על מפרק הירך, חילוף החומרים גבוה במיוחד כתוצאה מהפעילות, הוא לא עולה במשקל, הוא יכול לצחוק, ליהנות ואולי החשוב מכל – לא להרגיש מוגבל.

צוות עולם המים יודע להעצים את הילדים, לתת להם חיזוקים חיוביים ולהיות מאוד מדויקים בעבודה.

המטרה שלנו באמצות משחק, שחייה, תרגילי כוח ועוד, לחזק את כל השרירים שתומכים את מפרק הירך, שרירי הבטן וגב חגורת הכתפיים, על מנת לייצב את הגוף וליצור סימטריה עד כמה שניתן.

הידרותרפיה ובעיקר שחייה טיפולית היא אחד הטיפולים הטובים והכייפים לילדים עם פרטס.

נתראה בבריכה!

מוכנים לקפוץ למים?

07.08.22

לקוחות יקרים

ביום ראשון תשעה באב כל המרכזים של עולם המים פתוחים כרגיל למעט סניף קריית אונו – עירונית שיהיה סגור.

הסניף בבית נועם בקריית אונו בריכה טיפולית
פתוח כרגיל.