תפריט
Search
Close this search box.
חיפוש
דברו איתנו

פעילויות

קבוצת WESTERS – קבוצת שחייה לשיפור טכניקה וטיפול בגב התחתון בשחייה

קבוצת WESTERS, מתאימה לאנשים שרוצים לשפר סגנון, אנשים עם כאבי גב תחתון שצריכים לאט לאט ושחיינים שיודעים לשחות בין 4-20 בריכות ועדיין לא שוחים 1 ק"מ חתירה.

למה לשחות בקבוצת WESTERS?

  (קבוצת WEST + MASTERS , קבוצת טכניקה בשיטת השחייה ההידרותרפית WEST )

 • אין אדם שלא זקוק לשיפור סגנון השחייה – סגנון מותאם אישית, יעזור לכם לא להילחם במים ולהרגיש פחות עייפים
 • עבודה על התאמת הסגנון למבנה הגוף תגרום לכם לשחות הרבה יותר מהר, לא ע"י מאמץ אלא רק ע"י הורדת הגרר שהגוף שלכם יוצר.
 • בקבוצת ווסטרס נעבוד המון על התאמה והארכת השרירים. כאשר השרירים רפויים, תצופו טוב יותר במים וכך תתקדמו מהר יותר
 • אין דרך טובה יותר לטפל בבעיות גב תחתון מעבודה על ה- WEST האישי שלך, סגנון שחייה שגם מותאם אישית וגם משחרר את הגב התחתון והצוואר
 • דגשים פרטניים בכל אימון ואימון

קבוצת שחיה ווסטרס בעולם המים from Ori Sela on Vimeo.

למי זה מתאים?

 • שחיינים שיודעים לשחות 50 מ' ברצף חתירה עד שחיינים ששוחים 500 מ' ורוצים לדעת לשחות 1000 מ' ללא מאמץ
 • שחיינים שרוצים לשפר סגנון ( גם אם הם שחיינים מקצועיים וגם אם לא)
 • שחיינים שרוצים מסגרת מאתגרת, אבל לא חזקה כמו קבוצת המאסטרס( קבוצות המאסטרס הם קבוצות אימון לשחיינים חובבניים ומתחילים בגילאי 21-85)
 • שחיינים שסובלים מכאבי צוואר, כתף וגב התחתון וחייבים התאמת סגנון למבנה גופם
 • רצי מרתון לאחר פציעה
 • שחיינים המעוניינים לשפר מהירות ולא יודעים איך
 • שחיינים ששוחים מעל 25 דקות ל- 1000 מ' חתירה

מצליחים לשחות 50 מטר חתירה ללא עצירות? סיימתם קורס WEST וחושבים מה כדאי לעשות עם זה עכשיו? קחו לעצמכם כמה רגעים לקרוא את הדברים הבאים, בהם נביא בפניכם את המשמעות והחשיבות של קבוצת ה"ווסטרס" שלנו.

קבוצה בה אנו עובדים לפי עקרונות שיטת השחייה ווסט, מלמדים אתכם ומשפרים את הטכניקה בכל סגנונות השחייה, וזאת תוך כדי "תפירת חליפה" לכל אחת ואחד משחייני הקבוצה.

מכיוון שהמטרה העיקרית שלנו היא שיפור הטכניקה, ועל מנת שתרגילי הסגנון אותם תשחו יהיו יעילים ומיטביים, נקפיד על מרחק שחייה מתאים לכך. כלומר, התרגילים יחולקו למספר סטים (משתנה) שבכל סט נשחה בין 50 ל 100 מטר ולא יותר מכך (בין שתיים לארבע בריכות). אחד הרעיונות המרכזיים הוא שבכל תרגיל יש אלמנט שגורם לשריר שלנו להתארך יותר בכל תנועה ותנועה, וזאת כמובן תוך כדי שמירה על הצוואר והגב.

הנה כמה דוגמאות "על קצה המזלג":

לקישור לכל קבוצות הווסטרס בעולם המים >>>

שיפור סגנון שחיית הגב לפי שיטת ה- WEST

בשחייה התחרותית המטרה היא להכניס את היד למים כאשר הכתף נוגעת באוזן במטרה לגרוף כמה שיותר. רוב האנשים, כולל השחיינים התחרותיים שמכניסים את היד צמוד לאוזן, מקפלים את היד עקב חוסר גמישות.

בקבוצת הווסטרס, בה אנחנו עובדים על פי עקרונות שיטת השחייה WEST, נעבוד על הכנסת היד למים במרחק מסוים מהאוזן ולא כאשר הכתף צמודה, וזאת בהתאם לגמישות של כל אחד ואחת משחייני הקבוצה שלנו. כך, נוריד סטרס מאזור הכתפיים והצוואר, והתקדמות הגוף במים תהיה יעילה יותר ולא ב"זיגזג", דבר שישפיע וישפר את מצב הציפה שלנו בזמן השחייה על הגב.

בנוסף, על מנת לשפר עוד את הציפה שלנו במים, נקדיש תשומת לב לאופן הכנסה והוצאת האוויר מהריאות; שאיפה ביד אחד ונשיפה ביד השנייה. כך הריאות יהיו כל הזמן מלאות באוויר, נוריד מתח וסטרס ונימנע מהקשתיות המסוכנת שעלולה להיווצר בגב.

לרוב, המלצת הרופאים לאנשים הסובלים מכאבי גב היא לשחות את סגנון הגב. בתוך כך חשוב מאוד לזכור, שעל מנת שהשחייה אכן תהיה יעילה ובריאה, עלינו להקפיד ולשחות נכון – על-פי שיטת השחייה ווסט המתאימה לנו את הסגנון בהתאם לגמישות וליכולות שלנו.

שיפור סגנון שחיית החזה לפי שיטת ה- WEST

אומרים שסגנון החזה הוא לא בריא. האומנם? בקבוצת הווסטרס, נסייע לכם ליהנות ולהפיק את המירב והמיטב מסגנון זה שעובד על הכי הרבה קבוצות שרירים משאר הסגנונות – 240!

אחד העקרונות המרכזיים שינחו אותנו בסגנון זה, הוא העומק בו נמתח את הידיים בחץ וזאת במטרה להפחית לחץ בגב התחתון, לשמור ואף לשפר את בריאותו.

עקרון נוסף אותו נדגיש בעבודה שלנו על סגנון החזה בשיטת השחייה ווסט, הוא ה"תזמון". תוך כדי הרמת הראש נפתח את הידיים, הרגליים מאחור "ייפלו" וכך לא יווצר לחץ על הגב התחתון. אחרי הנשימה וכשהראש חוזר למים, הרגליים יחזרו לציפה ורק אז נבצע את תנועת הרגליים. תנועת הרגליים מתבצעת על-ידי פתיחתן וסגירתן במטרה לדחוף את המים לאחור ולמטה, וכתוצאה מכך לקדם את הגוף שלנו קדימה, תוך כדי ציפה אופטימאלית.

תנועה זו של הרגליים, בעצם מחזקת את שרירי הליבה שלנו, את שרירי הבטן ושרירי ה"מקרבים" ו"מרחיקים" ברגליים. חיזוק קבוצת שרירים אלו יתרום לנו לתהליך שיפור השחייה בכל הסגנונות.

טיפ חשוב: במידה ואנחנו סובלים מלחץ חזק מאוד בגב התחתון, נשחה עם "שנורקל אמצע", כזה שמאפשר לנו לשחות ללא הרמת הראש לצורך נשימה ומאפשר לנו לשמור על מנח גוף נכון ובריא לנו.

שיפור סגנון שחיית החתירה לפי שיטת ה- WEST

בשחייה התחרותית נהוג למתוח את היד על קו המים על מנת להרוויח טווח גריפה מלא. מכיוון שאנחנו לא מייקל פלפס (עדיין לא 😉 ), בקבוצת הווסטרס נעבוד על פי אחד העקרונות החשובים בתורת השחייה WEST – "עומק המתיחה".

הכוונה היא בעצם לעומק בו נמתח את כיף היד שלנו ביחס לקו המים, זאת בהתאם כמובן לגמישות שלנו. כך, נמנע את היווצרות הקשתיות של הגב, נאריך את זוקפי הגב, הציפה שלנו תהיה טובה יותר, והתנועות שלנו במים יהיו יעילות ומקדמות, וכל זה תוך כדי שמירה על הצוואר והגב התחתון.

שיפור סגנון שחיית הפרפר לפי שיטת ה- WEST

גם אתם כמו הרבה אחרים רוצים לשחות פרפר? נהדר 🙂 , אנחנו נעזור לכם בזה.

אם הגעתם עד לכאן' בטח כבר הבנתם שאחד העקרונות שמנחים אותנו בקבוצת הווסטרס הוא לאפשר לכל אחד ואחת מכם להצליח לשחות בכל אחד מהסגנונות (כן, גם פרפר), בהתאם למבנה הגוף, הגמישות, היכולות, וקצב ההתקדמות של כל אחת ואחד.

יחד אתכם ובתהליך מאוד קצר, נבדוק כיצד והיכן הכי נכון ובריא לכם להכניס את הידיים בסגנון הפרפר. בשחייה התחרותית נותנים דגש על עבודת הרגליים, ובכל תנועת ידיים מבצעים בעצם שתי תנועות רגליים. אצלנו ב"עולם המים" (עד שנהיה פלפס, זוכרים? 😉 ), הדגש יהיה על הכנסת ידיים נכונה ומותאמת לכם/ן ולאחר מכן על גלישה בעומק הנכון בכדי שהרגליים "יגררו" אחרינו.

כך, יתאפשר לנו לשחות פרפר באופן יעיל ובריא, ללא מאמץ היוצר לחץ וסטרס, ולא פחות חשוב מכך ליהנות 🙂 

"קיפר" – סיבוב שחיינים

על מנת לבצע את הקיפר באופן יעיל ובריא, חשוב שננצל את תכונות "הגוף הנע במים". כלומר, בזמן שבו אנחנו מתקרבים לקיר, נגלוש על המים במשך כשתי שניות במצב שבו הידיים צמודות לצידי הגוף, ומורידים אט אט את הראש למטה. כך, הלחץ ההידרו דינאמי שנוצר על העורף, מאפשר סיבוב קל של הגוף והכנה נכונה לדחיפת הקיר ביציאה לבריכה הבאה. באופן הזה, אנחנו מונעים את הלחץ על הצוואר והגב התחתון, החמצן לא "נעלם לנו" פתאום, וכך נצליח להמשיך לשחות בצורה רגועה ומהנה לאחר הסיבוב.

לסיכום

קבוצת הווסטרס היא למעשה פלטפורמה המאפשרת ללא מעט אנשים "למצוא את עצמם" במקום הנכון והמתאים להם בבריכה. כלומר, זוהי קבוצת ווסט המדגישה עבודה נכונה ובריאה על טכניקה המתאימה לאותם אנשים בעלי בסיס ויכולות מסוימות בשחיית חתירה.

מצד אחד לא להישאר רק בשלבי למידה ראשוניים וכן להמשיך ולשפר את השחייה בכל אחד מארבעת הסגנונות, ומצד שני, לא למצוא את עצמינו בין "הכרישים" בקבוצות המאסטרס, ולהרגיש חלילה ש"זה לא בשבילנו".

אנחנו, בעולם המים, מאמינים שלכל אחת ואחד יש את המקום הנכון עבורו בבריכה.

נתראה במים 😉 

לקבלת פרטים נוספים ולהרשמה, צרו עמנו קשר:

קבוצת אימוני שחייה בשיטת WEST

מוכנים לקפוץ למים?

07.08.22

לקוחות יקרים

ביום ראשון תשעה באב כל המרכזים של עולם המים פתוחים כרגיל למעט סניף קריית אונו – עירונית שיהיה סגור.

הסניף בבית נועם בקריית אונו בריכה טיפולית
פתוח כרגיל.