west logo heb white
תפריט
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
דברו איתנו

הידרותרפיה

ג'הארה – Jahara

טכניקת ג'הארה פותחה בשנת 1996 על ידי מריו ג'הארה, יליד ברזיל, משמעות השם ג'הארה – אבן יקרה.

הרעיון המרכזי של טכניקת ג'הארה, הוא ליצור התארכות והתרחבות בעמוד השדרה ולהפחית את הלחץ הקיים במפרקים.

ג'הארה - טיפול במיםהציפה במים חמים, מסייעת לתחושת שחרור ומקלה על כאבים בעקבות פגיעות טראומתיות שהגוף עבר. המים עוטפים את הגוף ומספקים תמיכה אידיאלית לאברי הגוף הנוקשים ואגורי הכאב. השימוש בעדינות של המים בשילוב עם המגע הרך של המטפל מפחיתים את הכאב ומאפשרים לגוף לחוות מחדש תחושת חיוניות.

על ידי יצירת traction עדין (הארכה), נוצרת תחושה של expansion המחזירה לגוף את החוש הקינסטטי הבריא.

התנועתיות העדינה המתאפשרת בעקבות טיפול ג'הארה, מסייעת למטופל לארגן מחדש את גופו לאחר שכיבה ממושכת. הגדלת טווחי התנועה, הפעלת המפרקים והחזרה שלהם לתפקוד מתרחשת בצורה הדרגתית, מנשיאת משקל חלקית ועד לנשיאת משקל מלא. התהליך הזה מסייע להחזרת תפקודי היום יום (ADL) בצורה יעילה ובטיחותית.

ייחודו של טיפול הג'אהרה הוא בכך שהוא מסייע גם בשיקום הנפשי של המטופל. תחושות של אופטימיות ונועם מתעוררות בגוף החווה תמיכה מלאה. הטיפול מותאם באופן אישי לצרכיו של כל מטופל ומטופל. המטפל בשיטת ג'אהרה עובד בהקשבה מלאה ובתשומת לב לצרכיו של המטופל.

 שיטת ג'הארה מעניקה חוויה בלתי נשכחת של ריחוף וציפה מרגיעה במים חמימים. בטיפול משולבים תרגילים להגברת המודעות הגופנית ושיפור היציבה. התנועה העדינה המשולבת עם ההקשבה לנשימה מקלה על כאבים, מעודדת שחרור ממתחים ומשפרת את ההרגשה הכללית. המצוף מתחת לברכיים תומך בגב התחתון ומסייע להתארכות עמוד השדרה והפחתת הלחץ מהמפרקים. משך הטיפול כ- 45 דקות והוא נערך באופן פרטני ומותאם לצרכיו של כל מטופל.

במה שונה טכניקת ג'הארה מטכניקות טיפול במים?

ג'הארהציטוט מדבריו של מריו ג'הארה:

"….ראשית צריך לעשות הבחנה בכוונה העומדת בבסיס כל טכניקה, ובמובן הזה טכניקת ג'הארה שונה. רגיעה, מתיחה של הגוף – כל אלה מטרות מוגדרות של טכניקות שונות, בעוד שטכניקת ג'הארה באה לטפל במערך השלדי בתוך המים וזה בעצם המאפיין המרכזי שלה, שזה מעבר לתנועות שמאפיינות את הטכניקה. זו כוונה מוגדרת, זה המכניזם של הגוף, ואם אין לך את אלה אתה פשוט מחקה תנועות ולא מטפל בטכניקה.

בג'הארה בחרנו להשתמש בעדינות של המים כתכונת המים המרכזית בטיפול. קצב התנועה בטיפול ג'הארה מאוד איטי וזה מאפשר למטפל וגם למטופל להגיב ולהפנים את השינויים המתרחשים בטיפול.

 דגש רב מושם על תנועת המטפל במים, העברות משקל איטיות וסדרה של צעדים המזכירה תנועת טאי צי מאפשרת למטפלים בג'הארה לשמור על ביומכאניקה נכונה בעת התנועה המשותפת עם המטופל במים .לעתים, סדרה של צעדים אלו מיושמת גם עם המטופל במים ומאפשרת לו באופן אקטיבי לחוש את התכונות של המים להיות קשוב לגופו וללמוד ישירות מהמים. התרגילים האקטיביים בג'הארה מהווים חלק בלתי נפרד מהטיפול ומותאמים לכל מטופל. למשל עם נשים בהריון התנועה האקטיבית במים מאפשרת להרגיש את מרכז הגוף ולייצב את שרירי הליבה, להכיר את תנועת האגן ולהעביר לשם תנועה משחררת.
ג'הארה הינה שיטת הטיפול היחידה המשלבת תנועה אקטיבית ותנועה פסיבית במים עם מודעות גבוהה לאיכות, לאסתטיקה של התנועה ולא רק לכיף שבה. למרות המינימליסטיות בטיפול ג'הארה, אין בה רצף של תנועות מוגדר מראש וזה מאפשר להתאים את הטיפול לכל אדם".

מוכנים לקפוץ למים?

07.08.22

לקוחות יקרים

ביום ראשון תשעה באב כל המרכזים של עולם המים פתוחים כרגיל למעט סניף קריית אונו – עירונית שיהיה סגור.

הסניף בבית נועם בקריית אונו בריכה טיפולית
פתוח כרגיל.