west logo heb white
תפריט
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
דברו איתנו

פעילויות

לימוד שחייה לילדים בשיטת עולם המים

מדוע לימוד שחייה לילדים בשיטת WEST היא הטובה והנכונה עבור ילדיכם?

בעולם המים אנו מלמדים שחייה לכל הגילאים. לשיפור ולימוד שחייה ישנה התחלה ואין סוף. אין חוקיות למועד הנכון ביותר להתחיל או מתי כדאי להפסיק – כל אחד עם היכולות האישיות וההתפתחות האינדיבידואלית שלו. מה שחשוב הוא לא לוותר, כי אף פעם לא מאוחר.

ההיכרות הראשונה עם המים מתחילה מגיל שלושה חודשים.

מאיזה גיל מתחילים שחייה של ממש (תנועות רגליים, חזה, חתירה ונשימה)?

בעולם המים אנו מתחילים ללמד שחיה מגיל שלוש שנים במסגרת קבוצות שחיית הפעוטות. דרך המים ובאמצעות משחקים רבים, אנו מלמדים את הילדים תנועות קואורדינטיביות רבות, מחזקים את חגורת הכתפיים ומחזקים שרירים ספציפיים, על מנת שיוכלו לנשום ולהתקדם במים בסגנון משופר. התוצאות מדהימות – ילדים בגילאי 3-3.5 שוחים בריכה חצי אולימפית (25 מ'), קופצים למים וצוללים ללא כל עזרת מבוגר.

עם איזה סגנון שחייה כדאי להתחיל? ולמה אנחנו מתחילים בחץ ובניית השלד ראשון?

ישנם בתי ספר בישראל ובעולם שסגנון השחייה הראשון שהם מלמדים ילדים הוא חתירה, יש בתי ספר שלמדים חזה ובמשרד החינוך הסגנון הראשון הוא לפעמים אפילו גב!!

לאחר אלפי קורסים ועשרות אלפי ילדים, מצאנו את הדרך הטובה ביותר ללמד כל ילד, גם את "הנינג'ה" (הילד החזק שקולט מהר וזקוק להמון גירויים) וגם את הילד שקשה לו, עם המכנה המשותף הנמוך ביותר: ילד חלש פיזית, עם בעיית קואורדינצייה, בעיית שיווי משקל, קשיי נשימה, בעיית קשב ובעיקר חולשה בחגורת הכתפיים.

אם אנסה ללמד אתו אותו ילד בדרך הקלאסית של "עקב לעקב" (עבודת רגליים וחזה), סביר להניח שהוא יגיד שמשעמם לו, כשבעצם מה שהוא רוצה להגיד זה שקשה לו ולא ממש בא לו להמשיך.

מסיבה זו, יצרנו שיטה ללימוד שחייה שהולכת מהקל אל הכבד – קודם לבנות שלד ואז לעשות תנועה, קודם להאריך את השרירים של חגורת הכתפיים, לפתוח נשימה ורק אז לעשות בלונים. ובעצם, להכין בצורה נכונה את הגוף על מנת לחוות הצלחה ב- 99% מהמקרים.

איך זה עובד? בתחילה עובדים עם הילד על שיפור "המתיחה", באמצעות תרגול עם סנפירים וראש בחוץ, עד שה"חץ" שלו מושלם (כלומר, המתיחה מספיק רחוקה ומאפשרות לו להכניס מספיק אוויר לריאות על מנת ליצור ציפה).

בסופו של דבר, הילד גם חווה הצלחה, גם מתחזק, גם אומר אני רוצה עוד וגם לומד הרבה יותר מהר כי פשוט קל לו!!

האם זה לא מעכב את הילדים החזקים?

ממש לא, ילד חזק מחדד עוד יותר את קו הזרימה שלו, הוא משקיע בבסיס החשוב ביותר לחיים בכלל ובשחייה בפרט, ובכך הסגנון העתידי שלו יהיה טוב יותר משמעותית משאר הילדים.

רמות השחייה בעולם המים לפי שיטת השחייה ווסט

רמת "דגיגים"

קבוצות ברמה זו מיועדות להסתגלות הילדים למים, הארכת שרירים, חיזוק חגורת כתפיים והבנת השלב החשוב ביותר בשחייה שהוא תנועת החץ.

שיטת עולם המים WEST פותחה על ההבנה שילדים הם שונים וצריכים ללמוד שחייה בשיטה קצת שונה. השיטה תמיד עובדת מהקל אל הכבד במטרה ליצור הצלחה.

ילדים בעולם המים מבינים את התנועה ובונים את אורך השריר לפני שעובדים על כוח, במטרה לאפשר ללמוד לשחות יותר מהר ולחוות הצלחה.

בקבוצה זאת עובדים עם סנפירים, מאריכים את כל הגוף ובעיקר את חגורת הכתפיים והאלסטיות של כף הרגל.

** הורים רבים עסוקים כל הזמן בשאלה מתי הילד כבר ילמד לעשות תנועות ידיים בסגנון החזה, במקום להבין שאאם תנועת החץ לא תהיה נכונה השריר אינו מוכן לעבודת הידיים, "העיגולים" יהיו סוג של נמר שמנסה לשחות או סוג של נסיון הישרדות.

על מנת להבין את ההבדל בין ישראל לעולם, קחו את הדוגמא הבאה: בארה"ב, לומדים את תנועת החץ לפעמים גם במשך חצי שנה (stream line) ועדיין הם טוענים שזו תקופה קצרה. בקו הזרימה צריך להשקיע במשך כל החיים.

ילד נכנס לקבוצה דגיגים אם אין לו פחד מים ויודע להכניס ראש למים  ועד שהוא שוחה לבד 25 מ' עם סנפירים ומרים ראש החוצה לאחר 3 שניות במדוייק בלי להפיל אגודל.

אנחנו בעולם המים מאמינים בקבוצות קטנות בזמן הלימוד ולכן מספר הילדים בקבוצה וא עד 5 ילדים בלבד.

רמת "צפרדעים"

מתאים לילדים שיודעים לשחות 25 מ' עם או בלי סנפירים בלי בעיות, יודעים להרים את הראש לנשימה, עושים בועות וצוללים לרצפה עם משקפת ללא בעיה.

בקבוצה זאת אנחנו מביאים את הילד עד למבחן השחיין , הכוונה היא לאחר שחגורת הכתפיים חזקה יותר, יש אלסטיות בכף הרגל דרך העבודה עם הסנפירים  הילד יגיע עד לרמה של 4 בריכות חזה ( 100 חזה ), שחייה ללא משקפת ובעצם הולך לשחיין

ברמה זאת גם כן מספר הילדים קטן מאוד ומוגבל לעד 6 ילדים.

** חשוב לציין שמרחק השחייה משתנה בין שחיין לשחיין בהתאם לגמישות, כוח, גיל, מבנה גוף, קשב ועוד….

 חוג שחייה לילדים

לימוד שחייה לגילאי 3-4: ילדים בני 3 שוחים בריכה של 25 מ'! רק בעולם המים!

אנו בעולם המים מאמינים כי ע"י עבודה נכונה ניתן ללמד גם ילד בן 3 לשחות בריכה של 25 מ'. לימוד השחייה הוא שונה מאוד מלימוד שחייה רגיל ורק מדריכים מיומנים יכולים ללמד את ילדיכם לשחות לבד.

ישנם רופאים הטוענים כי ניתן ללמד ילד לשחות רק בגיל 5 או 6. נכון, אמנם הקואורדינציה, שיווי המשקל, הכוח, יכולת הריכוז, ובעיקר חגורת הכתפיים טובים וחזקים יותר בגילאים 5-6, אולם אצלנו בעולם המים, ע"י חיזוק חגורת הכתפיים ויצירת עניין תוך כדי שימוש במשחקים מגוונים (כגון: משחקי זריקה לסל, טיפוס על הקיר, קפיצה למים, סיבוב הגוף על נדנדה ועוד), אנו מצליחים ללמד את הקטנים לצלוח בריכה של 25 מ"ר, ללא פחד או קושי.

באיזה אופן אנו מלמדים לשחות

בד"כ בגילאים אלו, אנו מלמדים שחייה את הילדים תוך כדי שימוש בסנפירים ובננה, כאשר הדגש העיקרי הוא על חגורת הכתפיים ועל הנשיפה (הוצאת האוויר). רק לאחר שהנשימה טובה וחגורת הכתפיים חזקה, ניתן לשחות גם ללא בננה וסנפירים.

השלב השני בלימוד השחייה נלמד לאחר שהילדים יודעים לבצע חץ ובעיטות. בשלב זה, נלמד עיגולים בידיים ולבסוף עיגולים + הרמת הראש.

בשלב השלישי, מורידים סנפירים ולומדים שחיית חזה-חתירה (ידיים חזה, רגליים חתירה). שחייה זאת מאפשרת לחזק את השרירים ואינה מורכבת קואורדינטיבית. לאחר שהילד מצליח לשחות בריכה של 25 מ', מורידים סנפירים ומתחילים לעבוד על שחיית חזה רגיל עם עקב לעקב ברגליים). בדרך זו של משחקים וגירויים הקשורים לשחייה, אנו מצליחים לגרום לילדיכם כיף במים וכך הוא מתקדם בקצב מהיר יותר ולומד לשחות.

**לאחר שלב הלימוד כאשר ילד יודע לשחות 100 מ' חזה בצורה יפה מתחילים עם שלב הסגנונות , לימוד כל ארבעת הסגנונות בצורה טובה וחדה לקישור לדף קבוצות האימון >>

אז תוך כמה זמן הילד שלי ידע לשחות?

מאוד תלוי בילד. אנו יודעים לאבחן וליצור את התוכנית הנכונה ביותר לכל ילד וכך הוא מתקדם בקצב המהיר והנכון ביותר עבורו.

כשאני מדבר על לדעת לשחות אני לא מדבר על להבין את התנועות, אלא לשחות בריכה של 25 מ' בסגנון מלא ויפה. אתם ההורים, רוצים להיות בטוחים שהילד שלכם יכול לשחות לבד, ללא חשש עם ובלי משקפת ובמידה והפסקתם לשחות (מה שכנראה לא תעשו, כי כל כך תיהנו בשיעורים), הילד שלכם לא ישכח את השלבים שהוא למד בזכות דרך הלימוד המיוחדת של עולם המים.

בסיום הלימוד, הילדים עוברים את מבחן השחיין. במבחן זה, הילד שוחה 2 בריכות של 25 מ' לבד עם ובלי משקפת, צולל לקרקעית הבריכה, קופץ למים ללא משקפת מוצא את המשקפת ושם אותה לבד על הראש.

בסיום המבחן (אנו עושים את המבחן רק אם אנו יודעים בוודאות שהילד יכול לעבור אותו והוא עושה אותו עם חיוך) הילד מקבל תעודה ומדליה (מקום ראשון כמובן!) ומרגע זה אנו יודעים שאתם ההורים בטוחים שהילד שוחה לבד בבריכה.

חוג שחיה לילדים

אנו מאמינים בלימוד שחייה מגיל צעיר על מנת לפתח מיומנויות ספורטיביות, משמעת וקואורדינציה.

ילדים שלומדים לשחות בגיל צעיר מרגישים כי קל להם יותר במסגרות חברתיות וספורטיביות ואנו כהורים רוצים לתת לילדינו את המתנה של להיות בין הטובים (לא חשוב שהילד יהיה ראשון, אבל העיקר לא אחרון).

מחכה לכם שחייה והפתעה מה זה כיפית 🙂

מוכנים לקפוץ למים?

07.08.22

לקוחות יקרים

ביום ראשון תשעה באב כל המרכזים של עולם המים פתוחים כרגיל למעט סניף קריית אונו – עירונית שיהיה סגור.

הסניף בבית נועם בקריית אונו בריכה טיפולית
פתוח כרגיל.