073-7579019
 |  כניסה ללקוחות  |  EN

לימוד שחייה לילדים

לימוד שחייה לילדים

בעולם המים אנו מלמדים שחייה לכל הגילאים. לשיפור ולימוד שחייה ישנה התחלה ואין סוף. אין חוקיות למועד הנכון ביותר להתחיל או מתי כדאי להפסיק – כל אחד עם היכולות האישיות וההתפתחות האינדיבידואלית שלו. החשוב ביותר הוא לא לוותר, כי אף פעם לא מאוחר.

ההיכרות הראשונה עם המים מתחילה מגיל שלושה חודשים. שחייה של ממש (תנועות רגליים, חזה, רגליים חתירה ונשימה).

בעולם המים אנו מתחילים ללמד שחיה מגיל שלוש במסגרת קבוצות שחיית הפעוטות. דרך המים ובאמצעות משחקים רבים, אנו מלמדים את הילדים תנועות קואורדינטיביות רבות, מחזקים את חגורת הכתפיים ומחזקים שרירים ספציפיים, על מנת שיוכלו לנשום ולהתקדם במים בסגנון משופר. התוצאות מדהימות – ילדים בגילאי 3-3.5 שוחים בריכה חצי אולימפית (25 מ’), קופצים למים וצוללים ללא כל עזרת מבוגר.

עם איזה סגנון שחייה כדאי להתחיל?

ב-90% מהמקרים אנו מלמדים שחיית חזה ולא חתירה, למרות התנועה המורכבת של הרגליים בסגנון החזה. שחיית חזה מחזקת את חגורת הכתפיים יותר מאשר שאר הסגנונות, ובפרק זמן קצר יותר ניתן ללמד שילוב של תנועות ידיים, רגליים ונשימה, לשחיית בריכה באורך 25 מטר.

את סגנון שחיית החתירה נלמד כסגנון ראשון במקרים שיש בעיה בביצוע עבודת הרגליים בסגנון שחיית החזה, או בגלל בעיות גב או צוואר אשר עלולות להחמיר בשחיית חזה.

לימוד שחייה לילדים בשיטת WEST

רמת “דגיגים”

קבוצות ברמה זו מיועדות להסתגלות הילדים למים, הארכת שרירים, חיזוק חגורת כתפיים והבנת השלב החשוב ביותר בשחייה שהוא החץ.

שיטת עולם המים WEST פותחה על ההבנה שילדים הם שונים וצריכים ללמוד שחייה בשיטה קצת שונה, השיטה תמיד עובדת מהקל אל הכבד במטרה ליצור הצלחה.

ילדים בעולם המים מבינים את התנועה ובונים את אורך השריר לפני שעובדים על כוח במטרה לאפשר ללמוד לשחות יותר מהר ולחוות הצלחה.

רמת “צפרדעים”

מתאים לילדים שיודעים לשחות 25 מ’ עם או בלי סנפירים בלי בעיות , יודעים להרים את הראש לנשימה , עושים בועות וצוללים לרצפה עם משקפת ללא בעיה.

** חשוב לציין שמרחק השחייה משתנה בין שחיין לשחיין בהתאם לגמישות, כוח, גיל, מבנה גוף, קשב ועוד….

 חוג שחייה לילדים

לימוד שחייה לגילאי 3-4: ילדים בני 3 שוחים בריכה של 25 מ’! רק בעולם המים!

אנו בעולם המים מאמינים כי ע”י עבודה נכונה ניתן ללמד גם ילד בן 3 לשחות בריכה של 25 מ’. לימוד השחייה הוא שונה מאוד מלימוד שחייה רגיל ורק מדריכים מיומנים יכולים ללמד את ילדיכם לשחות לבד.

יש רופאים הטוענים כי ניתן ללמד ילד לשחות רק בגיל 5 או 6. נכון, אמנם הקואורדינציה, שיווי המשקל, הכוח, יכולת הריכוז, ובעיקר חגורת הכתפיים טובים וחזקים יותר בגילאים 5-6, אולם אצלנו בעולם המים, ע”י חיזוק חגורת הכתפיים ויצירת עניין תוך כדי שימוש במשחקים מגוונים (כגון: משחקי זריקה לסל, טיפוס על הקיר, קפיצה למים, סיבוב הגוף על נדנדה ועוד), אנו מצליחים ללמד את הקטנים לצלוח בריכה של 25 מ”ר, ללא פחד או קושי.

באיזה אופן אנו מלמדים לשחות

בד”כ בגילאים אלו, אנו מלמדים שחייה את הילדים תוך כדי שימוש בסנפירים ובננה, כאשר הדגש העיקרי הוא על חגורת הכתפיים ועל הנשיפה (הוצאת האוויר). רק לאחר שהנשימה טובה וחגורת הכתפיים חזקה, ניתן לשחות גם ללא בננה וסנפירים.

השלב השני בלימוד השחייה נלמד לאחר שהילדים יודעים לבצע חץ ובעיטות. בשלב זה, נלמד עיגולים בידיים ולבסוף עיגולים + הרמת הראש.

בשלב השלישי, מורידים סנפירים ולומדים שחיית חזה-חתירה (ידיים חזה, רגליים חתירה). שחייה זאת מאפשרת לחזק את השרירים ואינה מורכבת קואורדינטיבית. לאחר שהילד מצליח לשחות בריכה של 25 מ’, מורידים סנפירים ומתחילים לעבוד על שחיית חזה רגיל עם עקב לעקב ברגליים). בדרך זו של משחקים וגירויים הקשורים לשחייה, אנו מצליחים לגרום לילדיכם כיף במים וכך הוא מתקדם בקצב מהיר יותר ולומד לשחות.

לימוד שחייה לגילאי 5+

לימוד השחייה מתחיל עוד בבטן. בגיל 5 הילדים בוגרים יותר ואנו מתחילים לבנות להם את סגנון השחייה הראשון – בד”כ סגנון החזה.

למה חזה כסגנון ראשון? בארה”ב ובמדינות נוספות באירופה מלמדים חתירה כסגנון ראשון. בבדיקה שערכנו ולאור ניסיוננו הרב, גילינו שלוקח את אותו הזמן אם נלמד את סגנון החזה והחתירה לשחיית בריכה של 25 מ’.

בארץ כיום, 70% מהילדים סובלים מחגורת כתפיים חלשה. בסגנון שחיית החזה, אנו צריכים להרים את הראש מעל המים בעזרת הכתפיים (מה שמחזק מאוד את חגורת הכתפיים), בניגוד לחתירה, בה ניתן “לתחמן” ע”י גלגול הגוף ובכך להרים את היד מעל המים ללא מאמץ (גם חתירה מחזקת מאוד את חגורת הכתפיים, אך פחות מסגנון החזה).

בנוסף, סגנון החזה עובד על כ- 230 קבוצות שרירים בגוף יותר מכל סגנון אחר. נכון, הוא גם קשה קואורדינטיבית ולכן לפעמים אנו מלמדים ילדים שמתקשים את סגנון החתירה לפני סגנון החזה (ברוב הפעמים מלמדים חזה).

זמן השיעור: משך זמן השיעור הוא 30 דקות בזמן הלימוד. בקבוצות שיפור סגנון ואימון, משך השיעור מתארך.

אז תוך כמה זמן הילד שלי ידע לשחות?

מאוד תלוי בילד. אנו יודעים לאבחן וליצור את התוכנית הנכונה ביותר לכל ילד וכך הוא מתקדם בקצב המהיר והנכון ביותר עבורו.

כשאני מדבר על לדעת לשחות אני לא מדבר על להבין את התנועות, אלא לשחות בריכה של 25 מ’ בסגנון מלא ויפה. אתם ההורים, רוצים להיות בטוחים שהילד שלכם יכול לשחות לבד, ללא חשש עם ובלי משקפת ובמידה והפסקתם לשחות (מה שכנראה לא תעשו, כי כל כך תיהנו בשיעורים), הילד שלכם לא ישכח את השלבים שהוא למד בזכות דרך הלימוד המיוחדת של עולם המים.

בסיום הלימוד, הילדים עוברים את מבחן השחיין. במבחן זה, הילד שוחה 2 בריכות של 25 מ’ לבד עם ובלי משקפת, צולל לקרקעית הבריכה, קופץ למים ללא משקפת מוצא את המשקפת ושם אותה לבד על הראש.

בסיום המבחן (אנו עושים את המבחן רק אם אנו יודעים בוודאות שהילד יכול לעבור אותו והוא עושה אותו עם חיוך) הילד מקבל תעודה ומדליה (מקום ראשון כמובן!) ומרגע זה אנו יודעים שאתם ההורים בטוחים שהילד שוחה לבד בבריכה.

חוג שחיה לילדים

אנו מאמינים בלימוד שחייה מגיל צעיר על מנת לפתח מיומנויות ספורטיביות, משמעת וקואורדינציה.

ילדים שלומדים לשחות בגיל צעיר מרגישים כי קל להם יותר במסגרות חברתיות וספורטיביות ואנו כהורים רוצים לתת לילדינו את המתנה של להיות בין הטובים (לא חשוב שהילד יהיה ראשון, אבל העיקר לא אחרון).

מחכה לכם שחייה והפתעה מה זה כיפית 🙂

 לימודי שחייה לילדים

שינוי גודל גופנים