073-7579019
 |  כניסה ללקוחות  |  EN

WEST – שיטת השחייה הטובה בעולם ללימוד שחייה וטיפול בבעיות גב תחתון

  • שיטת השחייה WEST מותאמת אישית למבנה הגוף והיכולות

  • שיטת השחייה הטובה בעולם לטיפול בבעיות גב תחתון

  • לומדים בצורה קלה ומהירה יותר

  • שוחים מהר יותר עם פחות מאמץ (מדהים לטריאתלטים, רצים ושחייני מים פתוחים)     

 

במהלך עשרות שנות לימוד שחייה מצטברות של צוות עולם המים, גילינו שלימוד שחייה ב”דרך הקלאסית” לא מתאימה לכל אחד. שיטת השחייה WEST, פותחה במטרה ברורה לטפל באנשים עם בעיות צוואר וגב. עם השנים ראינו שאם מרפים את איזור הצוואר ( מרכז הנפש והרגש של הגוף) ואת הגב התחתון ( מרכז האנרגיה ומרכז שיווי משקל של הגוף)נצליח ללמוד מהר יותר וקל יותר  , כי בשיטה זו פשוט לא מתעייפים.   WEST – ראשי תיבות של Water World Swimming Therapy (ה- W מוטה)

west logo

 

היא טכניקה שהתפתחה מההידרותרפיה והרפואה הסינית, כדי ללמד אנשים שהם לא שחייני עבר לשחות בהרמוניה עם הגוף שלהם ועם המים וכדי להתקדם יותר טוב, ללא מאמץ של הגוף וללא פציעות או במילים אחרות לקחת את הגוף לקצה אבל קצת פחות.

 

 

לפרטים נוספים info@swimming.co.il

מה לומדים בקורס שחייה בשיטת WEST? ולמי זה מתאים?

למי מתאים לעשות קורס שחיית חתירה בשיטת WEST?

לכל שחיין שאין לו פחד מים, משחיין שיודע לשחות 25 מ’ חזה בלבד ולא יודע בכלל לשחות חתירה ועד לשחיין שהיה שחיין עבר ושוחה ק”מ 1 בפחות מ- 15 דקות. היופי בלימוד ווסט שהוא מתאים לכולם ובמסגרת קבוצתית, כל אחד מקבל את הדגשים שלו ומתקדם בהתאם ליכולתו.( אנשים עם פחד מים מומלץ ללמוד פרטי פעמיים בשבוע)

מה כל כך מדהים בשיטת השחייה WEST? ולמה אומרים שהיא הטובה ביותר לטיפול בבעיות גב תחתון בעולם?

בלימוד שחיית חתירה למבוגרים חשוב לנו 2 דברים 1. לא להזיז את הצוואר, התזוזה היחידה בצוואר  היא “כן” ו- “לא” והכוונה היא בניגוד לשיטות אחרות שהצוואר עובד בנשימה וגם הגב התחתון, בשיטת ווסט אנחנו מסתכלים על כל אדם כאילו יש לו פריצת דיסק בצוואר ובגב ולכן הדבר השני שחשוב לנו הוא גרירת הרגליים בזמן שחייה בהתאם לגמישות של האדם או במילים אחרות, לחשוב שהידיים הם הקטר והרגליים הקרונות בצורה הזאת תוך התאמת הסגנון למבנה הגוף אנחנו גם מפרקים סטרס מהגוף וגם מטפלים ומאריכים את השרירים שעוטפים את השלד.

כל חודש אלפי אנשים מטפלים בבעיות גב תחתון וצוואר, השיטה לא תגרום לכם להחזיר את הדיסק למקום , או תטפל בבלט דיסק, היצרות בתעלה ועוד…. אלא היא פשוט תגרום לכם לחיות ללא כאבים.

למה כלכך מומלץ ללמוד בקבוצה ולא בפרטי?

בלימוד בקבוצות קטנות אנחנו מצד אחד מקבלים דגשים אישיים למבנה הגוף שלנו שזה אחד העקרונות המרכזיים של השיטה ומצד שני מאוד קל לנו להבין ע”י טעות של אחרים והכוונה היא שהרבה פעמים בקבוצה יש לפחות אדם אחד עם מבנה גוף כמו שלנו ולפחות אדם אחד שעושה את אותה טעות, אומרים ש- ” צרת רבים חצי נחמה” בשיטת WEST אנחונו מבינים לא רק מה הטעות שלנו אלא איך לשפר אותה ולהבין מה השינוי יכול לעשות לגוף שלנו ולמה.

מה ההבדל בין WEST לשיטות שחייה אחרות?

בעולם קימות שיטות שחייה רבות, ממייקל פלפס, “Mister smooth ”  ועוד… כולם מדברים על דברים שונים והמכנה המשותף של כל השיטות היא שכל שיטה תלמד אתכם לשחות בדיוק כמו חבר שלכם או חברה, השאלה שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא האם נכון לי לשחות כמו מייקל פלפס? אם יש לי פריצת דיסק בגב התחתון האם נכון לי לשחות כמו אדם שאין לו פריצת דיסק? התשובה לכך ברורה, אסור לכם לשחות בצורה מסויימת אם יש לכם פריצת דיסק, אתם לא רוצים לשחות כי הרופא אמר שזה בריא, אתם רוצים שיתאימו לכם שחייה שמותאמת לכם, גם תחזק את הגב והשרירים ובעיקר תפחית כאבים.

המאמן הלאומי של ארה”ב “ריס” אמר בהרצאה למאמנים בכירים בישראל שלקח לו 1/2 שנה על מנת לעבור בכל המועדונים בארה”ב (ויש הרבה)על מנת להסביר לכולם שמה שמייקל פלפס עושה מתאים למייקל פלפס ולא מתאים ל- 99.5% מהשחייים האולימפיים. מה שהוא רצה להגיד שאם הם ישחו כמו מייקל פלפס הם יפצעו ויגיעו לתוצאות פחות טובות.

למאמר המלא שמספר על ההבדל בין השחייה התחרותית שיטת WEST ושיטות אחרות>>

 

מה תלמדו בקורס שחיית חתירה בשיטת WEST?

ב- 10 שיעורים בקבוצה קטנה( עד 6 אנשים) אתם תלמדו כל מה שאתם צריכים לדעת על שחייה:

תלמדו על התאמת הסגנון, איך משפיע הגמישות שלכם על הציפה, למה גרירת רגליים יכולה לטפל בכאבי גב תחתון, איך לצוף יותר בקלות, מהו המשולש הקדוש ועוד…

בקורס שחייה אתם תבינו למה עומק המתיחה של ה- WEST שלכם הוא כלכך משמעותי , איך הוא יגרום לכם לשחות גם יותר מהר ובעיקר איך הוא ישמור לכם על הצוואר והגב.

בשיטת אחרות ילמדו אתכם להרים מרפק כמה שיותר גבוה דבר שיכול לגרום לסטרס, כאבי צוואר  ועוד…

אחרי שראינו כלכך הרבה אנשים אנחנו נתאים לכם בצורה קלילה ופשוטה את מה שהכי נכון לכם.

שחיין שנרשם לקורס שחייה בשיטת WEST יקבל 2 שיעורי השלמה + כובע עולם המים מתנה.(המתנה לשחיינים מעל גיל 18)

 

 WEST מאפשרת את זה בצורה הטובה ביותר. ניתן לצפות במאות סרטים ומאמרים באתר שחיית WEST העולמי www.swim-west.com .

מומלץ לצפות במתיחות במהלך ואחרי אימון שחייה>>

 

Swim WEST large logo final