west logo heb white
תפריט
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
דברו איתנו

פעילויות

קבוצת השחייה למבוגרים "מאסטרס"

קבוצת שחייה למבוגרים, קבוצות מאסטרס, WESTERS, לימוד שחייה למבוגרים

איך אני יודע מה הכי נכון לי? איזו קבוצה הכי מתאימה לי על מנת לשפר את הסגנון, לשמור על הגב התחתון ולשחות הרבה יותר מהר?

קבוצות שחייה למבוגרים לכל הרמות:

 • מתחילים (שחיינים שלא שוחים 4 בריכות חתירה ברצף)
 • שחיינים ששולטים בשחיית חתירה וצריכים שיפור שחייה (מ- 4 ועד 40 בריכות חתירה) מתאימים לקבוצת ה-WESTERS
 • מתקדמים – שחיינים שיודעים לשחות 1 ק"מ חתירה

לפרטים נוספים על רמות השחייה המדוייקות ניתן לקרוא בסוף העמוד.

מה כל כך מיוחד בקבוצת השחיה של עולם המים?

בעולם המים מלמדים בשיטת השחייה WEST– מעבר לאימון עצמו הדבר החשוב ביותר  זה לשחות מותאם אישית תוך שמירה על הצוואר והגב.

מדריכי עילית – מדריכי על, אשר כל אחד מביא את ייחודו האישי.

קהילה חברתית – הקבוצה היא הרבה מעבר למים, יוצאים ונפגשים קבוע, מחנות אימונים עם המשפחות, הרחבת המעגל החברי והעסקי, אירועים משותפים וכיף גדול.

מגוון שעות האימונים – מעל 50  אימונים בשבוע, מתקיימים בעולם המים. אין תקדים כזה בשום מקום בעולם. כל אחד יכול להתאים את עצמו ללוח.

אימוני טכניקה מיוחדים " קבוצות ווסטרס" – אימוני ה- WESTERS, היא קבוצת שחייה לסגנון בלבד, אין אינטרוולים, אין מהירות, כל הבסיס של הקבוצה הוא סגנון, סגנון ועוד קצת סגנון והכל בהתאמה אישית ולפי שיטת השחייה הבריאה בעולם WEST, חולמים ללמוד פרפר? לשפר חתירה? לעשות " קיפר" שחיינים? קבוצת ה- WESTERS " תפורה בשבילכם.

כמה טיפים מומלצים כאשר רוצים להתחיל לשחות או לחזור לשחות >>

"יש לי חברים, ואימונים אני מוריד מהאתר, למה לבוא?"

כי בינינו, יש מעטי מעטים שיכולים להתאמן לבד לגמרי. אנחנו לא. כל פעם יש "משהו דחוף" אחר שצריך לעשות. חובה לייצר עוגן ביומן שעליו לא מוותרים ויהי מה. קבוצת שחייה שכיף לבוא אליה היא בדיוק העוגן הזה.

אפקטיביות של שחייה בקבוצה היא 30-50% יותר טובה משחייה באופן אישי 

"נראה לי שאתם שחיינים מקצועיים. אני צריך ללמוד את הבסיס"

לא לדאוג, יש את כל קבוצות השחייה לכל הרמות. הקבוצות בנויות מגברים ונשים בגילאי 25-80. רוב חברי הקבוצות אינם שחייני עבר, הרוב הגדול גם לא מתחרה בתחרויות השונות אלא שוחה בעיקר לצורך בריאות ומסגרת.

אז למה אנחנו כל כך מקצוענים?

בעולם המים פיתחנו טכניקת שחייה במטרה להתאים את הסגנון הנכון לכל שחיין. ייחודיות השיטה היא שמירה על המפרקים החשובים בגוף האדם שהם הצוואר, גב, ברכיים וקרסול והתאמת השחייה ל- "DNA" של השחיין המתחיל והמתקדם. בעולם המים , אנו בודקים את היכולות של האדם / השחיין בהתאם לגמישות, כוח, ציפה במים וכך מתאימים לכל אחד את מה שנכון לו. כך אנחנו מתאימים את הסגנון הנכון וגם בוחרים איזה סגנון הכי כדאי לכם לשחות – חתירה, גב, או חזה.

קבוצת מאסטרס " כל הרמות"

מתאים לכל שחיין בכל הרמות, משחיין שיודע לשחות 1000 מ' חתירה ברצף ועד לשחיין שמתאמן לאליפות עולם למאסטרס, בקבוצות האלה כל שחיין מוצא בדיוק את המסלול שלו ומתאמן במדוייק לפי רמתו, השאיפות שלו ובמיוחד לפי ה- WEST שלו. בקבוצות עובדים על 15%+- סגנון והשאר עבודה אירובית , בעולם המים צוות המאמנים הגדול והמקצועי בישראל לאימון מאסטרס.

קישור לדף קבוצות המאסטרס >>>

קבוצות WESTERS

קבוצות לשחיינים מתחילים  משחיינים שיודעים לשחות 100 מ' חתירה, המעוניינים ללמוד ולשפר את סגנון השחייה בהתאם ליכולות של כל אחד ואחת, תוך שמירה על בריאות הגוף והמפרקים. בקבוצה זו, שוחים עד 1 ק"מ באימון.

שיטת השחייה הבריאה ביותר בעולם פותחה ע"י צוות של מאמנים, מטפלים, רופאים, הידרותרפיסטים במשך שנים על מנת להתאים לכל שחיין את הסגנון שנכון לו ובכל אנחנו מצליחים לשמור על הגב והצוואר ומצליחים ללמוד לשחות מהר יותר.

קבוצת השחייה ווסטרס היא בעצם ( ווסטרס = ווסט+ מאסטרס ביחד) הקבוצה מתאימה למי שלא שחה המון זמן , מרגיש כאבים בגב או בכתפיים, שחייני עבר תחרותיים שכל הזמן נפצעים בזמן שהם חוזרים לאימון שחייה ( קשה להם לשחות לאט) או בעצם כל מי שיודע שהוא צריך להתחיל לאט לאט ומבין את חשיבות הטכניקה בשחייה לשיפור החיים.

ניתן לצפות ב- 10 שלבים קלים ללימוד בחתירה בקיצור הזה>>

לקישור לכל קבוצות ה- WESTERS >>

קבוצת מאסטרס " עלית" או "פועלים" 

מתאים לשחיינים שיודעים לשחות מתחת ל- 18 דקות ב- 1000 מ' ( או לעמוד על 5X200 ב- 4 דקות יציאה, קצב של פחות מ- 3:30 לכל 200 מ') שוחים בין 2500 מ' ל- 4500 מ'

בקבוצה משלבים את כל ארבעת הסגנונות , יש פחות סגנון , פחות דיבורים, פחות הפסקות ויותר שוחים בעצימות יחסית גבוה.

חשוב לציין שבקבוצת המאסטרס "עלית" או פועלים אין רק שחייני עבר אלא 50% מהשחיינים בקבוצות הגיעו בגלל בעיות גב, צוואר, למדו לשחות , התחזקו והגיע לרמת שחייה כמו שחיין עבר תחרותי.

. עוד על קבוצת הפועלים >>

מה ההבדל בין קבוצת מאסטרס עלית  לבין פועלים? קבוצות הפועלים הם קבוצת אימון שהמאמן הוא שחיין עבר , הוא אינו מאמן אבל עם ניסיון של שנים רבות כספורטאי ושחיין, קבוצת הפועלים הם קבוצה חברתית שהמהות של האימון הוא בפרק זמן קצר יחסית לשחות כמה שיותר וללא דיבורים.

קבוצת מאסטרס עלית היא קבוצה של שעה עד שעה ורבע ששוחה מעל 4 ק"מ לאימון בעצימות יחסית גבוה.

 

מטרות אימון השחייה הינן:

 • שיפור הכושר הגופני
 • חיזוק שרירים
 • שיפור הנשימה
 • קואורדינציה
 • לימוד 5 סגנונות השחייה ושליטה בהם ברמה תחרותית
 • שמירה על הצוואר והגב ופירוק מתח וסטרס דרך השחייה
 • והחשוב מכל – מסגרת לעשות כושר בכיף

אופי האימון

האימון מורכב מחימום, מספר תרגילי סגנון בהתאם לתקופה ומטרת האימון. בנוסף ישנו תרגיל אירובי ארוך, בדרך כלל לשיפור היכולת האירובית, חמצן, וחיזוק שרירים.

תוכנית אימוני המאסטרס הינה תוכנית מקצועית המחולקת לשתי תקופות: חורף וקיץ, כאשר השיא מגיע בכל סיום עונה לאליפות המאסטרס בה אנו משתתפים (ולקחנו מקומות ראשונים לא פעם).

התוכנית כוללת עבודה על טכניקה, סבולת, מהירות, מיומנויות שונות, סגנונות שונים. אנו עובדים על כל סגנונות השחייה תוך כדי שימת דגש על כל האלמנטים הטכניים.

איך אני יודע מה מתאים לי? באיזה קבוצה להתאמן? איך לשלב בין האימונים השונים?

הכי טוב להגיע לאחד האימונים של המנהלים המקצועיים והוא או היא ימליצו לכם מה הכי נכון לכם ולאיזה אימונים להגיע. ניתן גם לשלוח מייל אישי לאורי סלע [email protected] , לספר טיפה על עצמכם (יש לפרט איפה אתם גרים? איפה אתם עובדים?, כמה אתם רגילים לשחות? או כמה זמן לא שחיתם? האם אתם עוסקים בעוד ענפי ספורט, כגון ריצה, יוגה… ? האם אתם סובלים מכאב גב או כאב אחר? ורק אם אתם יודעים תשפרו על הזמן שלכם ב- 1000 מ' חתירה וכמה ק"מ אתם שוחים בשבוע) דרך המייל שלכם אורי סלע יתאים לכם את המתכונת הטובה ביותר עבורכם.

ההמלצה לכל שחיין היא לשחות 3 פעמים בשבוע +- ניתן כמובן לשחות פעמים או 5 אבל המסגרת של 3 פעמים בשבוע פשוט מנצחת , היא מאפשרת פריסה שבועית טובה לחילוף החומרים, חיזוק הגוף ואם קרה שהפסדנו אימון, לא קרה כלום עדיין לא יצאנו לגמרי מהכושר ומהשגרה (שחיינים שמתאמנים רק פעם אחת בשבוע ומפסידים אימון 1, מוצאים את עצמם שבועיים ללא מים ואז זה יכול להיות מסוכן לגוף, ללב ולמפרקים)

 1. אם אני רוצה לשפר סגנון מומלץ בחום לעשות 3 חודשים בקבוצות הסגנון WESTERS ואז לשלב קבוצות בהתאם למהירות.
 2. אם אני שוחה מהר מ- 18 דקות ל- 1000 מ' חתירה מתאים לי לשחות בקבוצה החזקה , קבוצת העלית , קבוצת הפועלים או קבוצת מאסטרס כל הרמות.
 3. אם אני שוחה מעל 18-21 דקות , מומלץ לי לשחות בקבוצות השונות שרשום כל הרמות. 
 4. אם אני שוחה בין 21-28 דקות ל- 1000 מ' מומלץ לי לשחות פעמיים מאסטרס כל הרמות + פעם אחת לשחות בקבוצת ה- WESTERS
 5. אם אני שוחה מעל 28 דקות(25-35 דקות) ל- 1000 מ' חתירה מומלץ לי לשחות פעמיים ב- WESTERS , לשפר סגנון ועוד פעם אחת מאסטרס לחיזוק ושיפור המהירות
 6. אם לא שחיתי הרבה זמן או שאני סובל מכאבים בגב תחתון, צוואר , כתף או אחר מומלץ להתחיל בעיקר באימוני WESTERS ובהדרגה לאחר חודש עד 3 חודשים לעבור בהמלצת הצוות המקצועי לקבוצות חזקות יותר.

 

לקבלת המלצה ספציפית ממנהל מקצועי של אותו מרכז:

 • קבוצת מאסטרס תל אביב – עולם המים נווה אביבים קבוצות WESTERS תל אביב [email protected]
 • קבוצת מאסטרס נתניה פולג + קבוצות WESTERS פולג [email protected]
 • קבוצת מאסטרס נשר + קבוצת ווסטרס נשר [email protected] 
 • קבוצת WESTERS רמת השרון [email protected] 
 • קבוצות מים פתוחים: בחופי דדו חיפה, מים פתוחים שדות ים, מים פתוחים בחוף פולג, מים פתוחים בחוף הצוק תל אביב, מים פתוחים חוף מציצים תל אביב ומים פתוחים בחוף פלמחים – ניתן לפנות במייל לשלומית [email protected]

 

מוכנים לקפוץ למים?

07.08.22

לקוחות יקרים

ביום ראשון תשעה באב כל המרכזים של עולם המים פתוחים כרגיל למעט סניף קריית אונו – עירונית שיהיה סגור.

הסניף בבית נועם בקריית אונו בריכה טיפולית
פתוח כרגיל.