מכירות:073-7579019
כל נושא:03-6992995
 |  כניסה ללקוחות  |  EN

עולם המים למען הקהילה

פרויקט “מרגישים במים” בשיתוף עמותת עולם חסד

לצד הפעילות העסקית וההישגים, בעולם המים של אורי סלע לא שוכחים שהצלחות נמדדות לא רק עפ”י הצלחות בספורט הישגי, מדליות וגביעים אלא גם בתרומה לקהילה – תרומה באמצעות הדרכה ועידוד להישגים משמעותיים בקרב ילדים שכל עתידם עוד לפניהם. “מרגישים במים” הינו פרויקט התנדבותי בשיתוף עם עמותת “כי עולם חסד יבנה” שהוקם במטרה לאפשר לילדים להגשים חלום, להיכנס למים ולא לפחד. לתת לילדים את הכוח והכלים כדי שהיכולות שלהם יבואו לידי ביטוי.

במסגרת הפרויקט ילדים מעצימים את הביטחון העצמי, יוצרים חברויות, נהנים, מקבלים משוב על פעילות והשתתפות, זוכים לסביבה מעודדת ותומכת שנותנת אמון ביכולות שלהם ומאפשרת לטעות וללמוד מטעויות. נכון שבשורה התחתונה מדובר בנתינה לפרט, בפתיחת עולם של הזדמנויות בפני ילדים מוכשרים המסוגלים להגיע למצוינות בספורט, אבל מבחינת עולם המים של אורי סלע, בראייה הכללית, המטרה היא לעזור ולחזק את האוכלוסייה הצעירה כחלק מאחריות חברתית לעתיד טוב יותר לקהילה כולה.

במפגשים הראשונים מגיעים לעולם המים של אורי סלע ילדים שלא יודעים לשחות, חלקם חוששים מאד ולא רוצים להיכנס למים. לעומתם, ה”חזקים” יותר בקבוצה מטביעים אחד את השני….

בהדרגה, מתחילים לראות שינוי – יש הקשבה ומשמעת, הילדים מתארגנים בעצמם (משקפת, סנפירים, מצופים) והכי חשוב מחייכים ונהנים. בסיום הפרויקט כל הילדים שוחים ללא מצופים ו- 90% מהם אף שוחים 25 מטר או יותר.

תחושת גאווה לנוכח ההישג ניכרת על פניהם, עיניהם בורקות כשמוענקות להם תעודות ומדליות במעמד ראש העיר והם יודעים שבקיץ הבא גם הם יוכלו להיכנס למים כמו ילדים אחרים.

קהל יעד: נוער בסיכון – ילדים בעלי ערך עצמי ירוד, ברובם סובלים מהפרעות התנהגות, בעיות קשב וריכוז, קשיי קואורדינציה.

מטרות: חיזוק הביטחון העצמי, העלאת מודעות לגוף, הקניית היכולת לשחות (על חשבון שוטטות חסרת תכלית ברחובות ללא מסגרת).

מתכונת: קבוצות של 45 ילדים בגילאי 6-10.

תדירות: מפגש של שעה וחצי אחת לשבוע במשך 3 חודשים.

פרויקט “ספיישל אולימפיקס”

הארגון הינו חלק מארגון בינלאומי בשם SPECIAL OLYMPICS נוסד בארה”ב ב – 1968. הרעיון העומד בבסיס הפעולות הינו לאפשר לכל ספורטאי עם לקות שכלית שהוא לפחות בן 8 ללא הבדל במגבלות שלו (מלקות שכלית קשה המלווה בפגיעה מוטורית ועד לקויות שכליות קלות). להשתתף באימונים ובתחרויות בהתאמה להישגיו היחסיים בענף הספורט בו הוא מתחרה.

בעולם המים ספורט הינו דרך חיים, לא רק מטרה. בהתאם לזאת אנו רוצים לצקת משמעות אחרת לאנשי הספיישל אולימפיק, בתוך עולם הספורט, ללמד אותם את רזי השחייה, את הכיף שבמים והנאה שבתחרויות.

שבועת ספיישל אולימפיק: “תן לי את האומץ לנסות ואת הכוח לנצח”. פרטים נוספים באתר ספיישל אולימפיקס.

שחייני ספיישל אולימפיקס באימון ים

עולם המים למען הקהילה - הידרותפיה ושחייה שיקומית לתסמונת דאון

פרויקט “אמהות במים”

כחלק מפרויקט “מרגישים במים”, נהנות גם אימותיהם של ילדי “מרגישים במים” משיעורי שחיה ללא תשלום.

מרבית הנשים הגיעו אלינו כשהן לא יודעות כלל לשחות וחלקן אף היו עם פחד מים.

במסגרת הפרויקט, בכל שישי בבוקר הן מגיעות לעולם המים ומחולקות לשתי קבוצות – כל אחת בהתאם לרמה המתאימה והנכונה לה.

צוות “עולם המים” עובד עימן והאמהות מצידן נהנות מאוד מהפעילות. מלבד לימוד השחייה לכשעצמו וההתגברות על הפחדים, מהווים לימודי השחייה שינוי מרענן בסדר יומן המתיש בניהול משק ביתן.

כהבעת תודה, הן נוהגות להביא עימן עוגות, לחמים, ריבות ומטעמים שונים מעשי ידיהן אשר מתקבלים בשמחה ובתיאבון על ידי הצוות.

שחייה לילדי פנימיית בית הילד

כחלק מפרויקט “מרגישים במים”, ליווה צוות עולם המים קבוצה של כ- 12 ילדים בגילאי 5-7.

העבודה עם הילדים היתה מדהימה ומאתגרת והם עבדו בקבוצות מצומצמות של כ- 2 ילדים בקבוצה, על מנת להגיע לכל ילד וילד ולהביא אותם להסתגלות ולשחייה ממש.

הפרויקט היה מיוחד וללא הגבלת זמן והעבודה היתה פרטנית עם כל ילד וילד. הילדים קיבלו בטחון במים, חיזקו שרירים וחשוב ביותר – נהנו ואוהבים את המים. אם לפני הפרויקט כולם פחדו, היום הם כבר ממש דגים 🙂

למכתב התודה המרגש שקיבלנו מפנימיית בית הילד >>