west logo heb white
תפריט
Search
Close this search box.
חיפוש
דברו איתנו

מרכז מידע

מרכז מידע

הרופא אמר לכם לנוח? למה בעצם הוא מתכוון?

מה אנשים עושים שאומרים להם לנוח ולמה זה כלכך מסוכן?

אני מאמין בריפוי, בתהליכים אישיים תוך חיבור גוף ונפש ובעבודה הנפלאה שנעשית במים. בעיני,  סימני מצוקה של הגוף הם "הזדמנות לצמיחה", לשינוי, לתהליך וללימוד. יכולת הריפוי של הגוף תוך כדי תנועה קיימת אצל רובנו, ואם זה נשמע לא הגיוני, תבינו יותר כשתקראו את הדוגמא הבאה.

לעיתים מגיעים לעולם המים מטופלים במצב קיצוני כשהם לא יכולים לזוז, לא מצליחים להזיז כתף (כתף קפואה), עם דלקות בגב, כאבי ראש ודיכאון – בקיצור קיבוע של הגוף. בהמשך, חוסר תזוזה של הגוף כתוצאה מהנחיית גורמים שונים למנוחה, פוגע במערכות נוספות כגון בחילוף חומרים, בהזרמת הדם וכו'. פתאום הכאב משתלט על כל הגוף.

גוף האדם חייב תנועה כפי שהוא חייב מזון ושינה. זכרו את המקרה הבא, זה יכול לקרות לכל אחד, ואם זה יקרה לכם ויגידו לכם לנוח תדעו בדיוק מה לעשות.

חלקכם מכירים את התופעה – אתם יושבים מול מחשב, קצת מתח וישר אתם מרגישים סוג של לחץ בשכמות, אתם משנים תנוחה ויושבים פחות נכון כפיצוי, כי רק ככה לא כואב לכם ואז זה מתחיל… כאבי כתף, צוואר, פתאום כלום לו זז, אתם הולכים לרופא והוא אמר לכם לנוח!!! שמעתם לנוח, פירשתם לא להזיז את הגוף בכלל, חלקכם מקבעים את היד, לא מזיזים אותה, אם רצתם או עשיתם פעילות אירובית אחרת אתם מפסיקים גם אותה!! ככה, כשנחים ונחים וכל הגוף הופך לאבן, הדרך לכאבים קשים יותר, פגיעה לשנים רבות והוצאת אלפי שקלים מיותרים בטוחה מתמיד.

 

אנחנו בעולם המים מאמינים בתנועה. אם כואבת לכם היד, אתם חייבים להמשיך להניע את הגוף, אין שום סיבה לא להזיז את הרגליים, או היד השנייה או את האוזן לצורך העניין. בדרך כלל, דווקא כשכואב זה סימן שלא צריך לנוח אלא בדיוק להיפך. צריך להיות פעילים באופן מבוקר ולעשות הרבה מתיחות, כך מצליחים במהירות לחזור לשגרה ולהרגיש נפלא.

בכל זאת, מתי כן צריך לנוח? כשיש חום והגוף חלש אז כדאי לנוח, לאכול נכון ולנסות להבין מה עשינו שהגוף קרס וגרם לנו "לסגור" מערכות. תמיד תזכרו – תנועה זה חיים, במים קל יותר להזיז את הגוף ולהשתמש בכוח התנועה. הזרימה והצוות המקצועי של עולם המים יעזרו לשחרר, למתוח ולשנות אורך חיים, אך מנוחה היא ב-90% מהמקרים לא הדרך הנכונה להחלמה.

באתר עולם המים יש עשרות אימונים במים ומחוץ למים לתנועה של הגוף, לשחייה נכונה ובעיקר לנצל את הכאב לחזק חלקים אחרים בגוף.

אמר פעם השחיין האמריקאי לני קרייזלברג (Lenny Krayzelburg) שבזכות הפציעה שלו ביד הוא הפך להיות אלוף העולם ואלוף אולימפי, בזכות השבר ביד הוא עבד על חלקים אחרים שהוא היה פחות טוב בהם כמו תנועת הדולפין בסגנון הגב וכך הפך להיות אחד " הדולפינים" המהירים בעולם וגם ניצח באולימפיאדה.

שיש לנו כאב חייבים לעשות, חייבים לעבוד עם הגוף, אבל בחיים, בחיים, בחיים לא לנוח!!!

תוכנית לטיפול בכתף, צוואר ואפילו בזמן גבס דרך שחייה>>

תוכנית לפתיחת נשימה אחרי שחליתם בקורונה או שיש לכם קושי נשימתי>>

תוכנית מתיחות לטיפול בגב תתחתון מחוץ למים עם אורי סלע >>

סובלים מגב תחתון ואתם לא יודעים לשחות חתירה או גב, תתחילו עוד היום ללמוד את שיטת השחייה ההידרותרפית WEST וכבר מהשיעור השני תתחילו לחייך>>

רק בריאות!

מוכנים לקפוץ למים?

07.08.22

לקוחות יקרים

ביום ראשון תשעה באב כל המרכזים של עולם המים פתוחים כרגיל למעט סניף קריית אונו – עירונית שיהיה סגור.

הסניף בבית נועם בקריית אונו בריכה טיפולית
פתוח כרגיל.