073-7579019
 |  כניסה ללקוחות  |  EN

פחד מים לילדים , איך נוצר פחד מים ? ואיך מטפלים בו

  • בית
  • פחד מים לילדים , איך נוצר פחד מים ? ואיך מטפלים בו

במאמר נדבר על על פחד מים לילדים אבל חשוב לדעת שאם לא עושים הכל ואני מתכוון ממש הכל, מהר מאוד אנחנו מגיעים לגיל 40 עם פחד מים וכל החיים שלנו משתנים.

ממה מקבלים פחד מים ?

הסיבות לפחד מים לילדים הם מגוונים מאוד זה יכול להיות שלרגע לא שמנו לב הילד החליק בבריכה ונפל למים , אמבטיה שנכנס לילד סבון או שנכנס לו מלא מים לעיניים , אמבטיות מהירות עם מים חמים או קרים, טביעה, יש כאלה שאומרים שמקבלים פחד מים גם מהגלגול הקודם , הורה עם פחד מים שכל הזמן חרד לילד ואומר לו כמה שמים זה מסוכן  ועוד….

חשוב להגיד שאנחנו שומעים על המקרים הקשים , של אום ילדים שטבעו בבריכה פרטית או בצימר , ילד שנסחף לים ועוד אך יש מאות ואולי אלפי מקרים בשנה של ילדים שלרגע ההורים לא הסתכלו ,

 הם טבעו בים או בבריכה , הצליחו להציל אותם ועכשיו אם לא מביאים אותם דחוף לבריכה התהליך של הטיפול בפחד יכול להיות ארוך במיוחד.

תופעה מספר 1 בשנתיים האחרונות לפחד מים הם הטלפונים הניידים, שהורה נמצא על שפת הבריכה עם טלפון ואומר לנו יהיה בסדר אני מסתכל על הילד התשובה בד”כ היא שאנחנו סומכים על ההורה אבל לא על הטלפון .

לא פעם ראינו בארץ הורים שהילד שלהם טבע ממש מול העיניים , הרגליים של ההורה במים , הילד טובע ובמזל מציל או אדם אחר הציל את הילד , הילד בהמון מקרים נמצא לא יותר ממטר 1 ובגלל הטלפון הסלולרי ההורה לא היה מרוכז ולא ראה. 

מה אסור לעשות ?

מתי כדאי פרטי ומתי קבוצה ?

איזה תרגילים או משחקים כדאי לנו ההורים לעשות עם ילדינו ?

האם פחד מים לילדים הוא תורשתי ?

מה אסור לנו להגיד לילד שיש לו פחד מים ?

איך בוחרים מדריך שיצליח עם הפחד מים של ילדינו ?

מהם השלבים ללימוד  שחייה בפחד מים 

כמה פעמים מומלץ לעשות שיעור בשבוע על מנת לטפל בפחד מים לילדים?

בקרוב יעלה המאמר המלא…………

לקוחות יקרים, ביום הבחירות הסניפים שלנו סגורים למעט סניף אקטיב שפתוח עד השעה 16:00