עדכונים שוטפים בצל שגרת הקורונה >>

מחנה אימון שחיינים פלוטילות יוון 2013

פורסם בקטגוריה: כללי ,
  • בית
  • כללי
  • מחנה אימון שחיינים פלוטילות יוון 2013
                       

כרגיל הבלוגים שלי הם ללא סדר אלא כתיבה בשליפה ובמיוחד הבלוג הזה:

איך לוקחים כמה חוויות מפוצצות ביום ואני מדבר על 8 ימי שחייה שכל יום טוב יותר מהשני, איך מעלים את זה על הכתב??? 8 ימי שחייה במפרצים הכי יפים שראיתי בחיים, עם מים צלולים ובשוניות שמתחילות ב- 3 מ' ומגיעות עד ל-160 מ' ויותר, מה קורה שנפגשים 21 אנשים מישראל, ארה"ב וספרד על 3 יאכטות מדהימות ומתחילים במסע מופלא עם עולם המים, מועדון דרך הים ועם קבוצה מדהימה ומעניינת של אנשים, כן והכל באנגלית….. איך אומרים לאנשים בלב ים רואים את האי הזה…..תוך 10 שניות כולם קופצים למים ונפגשים בלב ים על מנת לשחות שחיית צד ליאכטה במשך 4 ק"מ, אם אתם חושבים שזה מטורף? הייתם צריכים לראות את האדרנלין בעיניים של כולם בסיום המשחה.

היום הראשון אחרי טיסה, נסיעה של 6 שעות, זריקת הציוד בחוף וקפיצה למים, אני חייב להגיד שזה חובה לכל אדם שטס לחו"ל, ישר לעשות אימון, ממש לפני הכל, כווווווווווווווולם נרגעים, מחייכים, והולכים לקניות וליאכטות, אז יש את היאכטה הטבעונית עם בורדני הקפטן שלפני הכל דואג למוסיקה, אלכוהול ומצב רוח, יאכטת המאמנים: שמה נרקמות כל המזימות ע"י אורי סלע ויוסי סוקולוב, איפה מפילגים, איזה אי מקיפים או איפה יהיה לנו הכי כיף להינות מסתלבט מטורף אחרי השחייה, והיאכטה של השף "גוסטו" וצוות המצחיקות. השף הוא ארז אמיר והמצחיקות הן אבישג ומירב– ושאני מדבר על מצחיקות זה עוד לפני 2 כוסות יין, בירה ואוזו מקומי….

שאלו אותי כמה שאלות היום: מתי קמים? כמה אימונים ביום? כמה שחינו  ביום? האם אכלנו על היאכטות או בטברנות? האם אוכלים תוך כדי האימון? לפני ? אחרי ועוד….. והתשובה קשורה לשני דברים עיקריים: הרוח והאלכוהול, כשיש רוח מפליגים ורוקדים והאלכוהול בד"כ מחליט בשבילנו את זמן תחילת האימון, אבל אל דאגה זה לא היה לפני 8 בבוקר. המדהים הוא שאחרי בירות, וודקה ואוזו ו….. נכנסים למים והכל מתנקה תוך 2 דקות. תרגיל החימום הוא בד"כ שחייה בקו ישר עם בן זוג, אחרי שלב החימום ניתן להתחיל לעבוד, המשוגעים (בן, אבישג וג'וש)כמובן מתחילים ב-שעתיים ורבע קל, כ-6-7 ק"מ חימום והשפויים לכיוון ה-2-3 ק"מ כל אימון וככה 8 ימים……. הרוח, המפרצים, האיים הקטנים והגדולים הדליקו אותנו כל פעם מחדש.

אתה יכול להפליג 10 דקות וכאילו להגיע לפלנטה אחרת, ויש מפרץ אחד שהיינו בו 3 פעמים, כל פעם בשעה אחרת וכל פעם האימון היה שונה, הים היה שונה, בקיצור, שעות היום משנות לגמרי את המקומות והופכים אותם כל פעם לקסומים עוד יותר…… אחה"צ היה מטורף, לקום שם בבוקר היה עוד יותר מטורף ולשחות ב- 4 בבוקר עם סטיקלייט על הראש בקצב פסיכי זה בכככככככללללללללללללל מטורף!

התמונות נראה לי ידברו בעד עצמם ובמיוחד הווידאו שיעלה בקרוב עם הדברים המשוגעים ביותר שנעשו במסע.

נופש ספורט לשחיינים, הוא לפי דעתי הנופש האידיאלי, הניקיון של הגוף, המוח, הכושר הגופני, עבודת הצוות, האוכל הטוב, המקומיים, וכן כמעט שכחתי, הפלגה עם הצוות הכי מקצועי שקיים ביבשת וגם קצת שחייה….

אז רקדנו

והתרגשנו….

  ואכלנו מדהים…..

וגם בלב ים שמרו עלינו…

 

 

אז תודה לכולם הייתה לי חוויה פסיכית לראות אנשים שאוהבים לשחות, משתפרים בטירוף, לומדים לשחות למרחקים, בלב ים, מתחברים אחד לשני, מכירים את הים, לומדים להשיט יאכטה ולעבוד בצוות.

הקפנו 30 איים, שחינו כ- 800 ק"מ בשבוע (כולם ביחד) טעמנו מהדגים המופלאים של יוון ולמדנו ריקוד יווני אסלי מבעלת המסעדה, איפה בעולם תבוא בעלת המסעדה באי נידח ותרקיד חבורת שחיינים ב- 1 בלילה  ואם אני זוכר את הריקוד?? 2 כוסות אוזו והקצב חוזר!

אז נתראה שנה הבאה… בפלוטילת שחיינים 2014, אורי סלע.