west logo heb white
תפריט
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
דברו איתנו

פעילויות

ריכוז כל קבוצות השחייה לילדים

לוח קבוצות לילדים בעולם המים לפי רמות משלב הלימוד ועד האימון 

הורים רבים שואלים אותנו מתי לשים ילד בקבוצה? מתי בפרטי? מאיזה גיל? מתי הוא עובר לקבוצה מתקדמת יותר והאם נכון לו לעבור לקבוצה עם הורים?

הכנו עבורכם לוח קבוצות עולם המים מרמת הלימוד ועד האימון התחרותי.

מתי כדאי ללמוד שחייה באופן פרטני:

למרות שאנו בעולם המים ממליצים על קבוצה ברוב המקרים, מומלץ כמובן לקרוא פה על חשיבות הקבוצה >>>, במקרים מסויימים אנחנו ממליצים קבוצה עם הורים במים ובאחרים אנו ממליצים באופן פרטני:

 1. במידה ולילד יש פחד מים – לא ניתן להגיד לילד "למה אתה מפחד"? הרי הפחד מגיע ממקום מסויים ולכן כדאי ללכת עם הילד וללמד אותו שחייה בצורה פרטית.
 2. אם הילד מתחת לגיל 5, אין לו פחד מים ברוב המקרים נמליץ על קבוצה עם הורים במים ולעבוד לפי שיטת עולם המים בשחיית חץ, חץ ועוד קצת חץ. המטרה בגיל הזה היא לפתח יכולת שחייה, נשימה, חיזוק וכל הזמן לזכור את הפאן, חשוב שיהיה כיף, אם כיף הילד מתקדם יותר מהר.
 3. ילד מעל גיל 9 נלמד פרטי אלא אם לילד יש כמה חברים שגם הם אינם יודעים לשחות בגילו, הסיבה העיקרית היא שלילד בן 9, 10 או יותר פחות נעים לשחות עם ילדים בגילאי 5 או 6, המטרה שלנו זה לחזק את הביטחון העצמי של הילדים ולא להוריד את הביטחון.
 4. ילד שחלש בחגורת כתפיים  או שיש לו קושי ריגשי גם פה נמליץ לחזק את הילד לפרק זמן קצר עד שיהיה חזק יותר מהילדים בקבוצה ואז נצרף אותו לקבוצה מתמאימה שהוא בין החזקים ולא אחרון.

למה לא לעבוד על בלונים כשלב ראשוני בלימודי השחייה? ואיך שיטת עולם המים WEST ילדים תגרום לילד לשפר נשימה ללא עבודה על בלונים

ריכוש כל קבוצות השחייה לילדים:

 1. פרטי- ילדים שלא מכניסים ראש למים
 2. דגיגים- ילדים שמכניסים ראש למים ועד למצב שהם שוחים 25 מ' חץ עם סנפירים ומרימי ראש כל 3 שניות
 3. צפרדעים- ילדים שיודעים לשרוד 25 מ' עם או בלי סנפירים ועד שהם שוחים 100 מ' חזה מלא ללא אביזרים, שוחים ללא משקפת וצוללים להביא שוקעים במים
 4. סרדינים- ילדים שיודעים לשחות 4 בריכות  של 25 מ' ללא סנפירים ועד שהילד יודע לשחות 250 מ' חתירה ללא סנפירים נשימה כל 3
 5. נבחרת חלומות צעירה- מתאימה לילדים בגילאי 7-9 שיודעים לשחות 8 בריכות ברצף ( 200 מ') ללא סנפירים וע דלמצב שהם שוחים 1 ק"מ חתירה ברצף ושולטים בכל 5 סגנונות השחייה
 6. נבחרת חלומות בוגרת- מתאימה לילדם ששוחים 20 בריכות ברצף ללא סנפירים ומתאמנים על כל סגנונות השחייה 

 
קבוצת דגיגים (מגיל 5 ומעלה)

)

 

קבוצת דגיגים היא קבוצה מספר 1 בעולם המים, זה שלב הלימוד החשוב ביותר והוא מתאים לכל ילד שיודע להכניס ראש למים, הילד מעל גיל 5 ואין לו פחד מים.

מטרת הקבוצה לקחת ילדים שלא יודעים לשחות או שאינם שוחים 25 מ' לבד ולהביא אותם לרמת חדות שרק בעולם המים יודעים לעשות. הקבוצה מונה פחות או יותר בין 3-5 ילדים שעובדים על קו זרימה או כמו שאנחנו קוראים לזה "Streamline". לקו הזרימה 

מספר מטרות לקבוצת דגיגים בעולם המים :

 1. להאריך את השרירים של הילד, במיוחד חגורת הכתפיים
 2. לחזק את חגורת הכתפיים
 3. לפתוח את הריאות להכנסת יותר אוויר
 4. יצירת ציפה טובה יותר
 5. יצירת אלסטיות בכף הרגל

ובסופו של דבר להכין את הגוף לחיים, לספורט ובמיוחד ליצור בסיס הכי טוב לילד לשחייה גם אם הוא ירצה לשחות לצורך ביטחון וגם אם ירצה להתחיל בעתיד שחייה הישגית.

מטרת הקבוצה היא להביא את הילדים לשחות 25 מ' עם ידיים חץ וסנפירים ולהרים את הראש לנשימה לאחר 3 שניות של בעיטות תוך שמירה על אגודל בקו המים, כאשר זה קורה עוברים לקבוצת צפרדעים.

איפה הורים טועים? הורים רוצים שהילד כבר ישחה, נרשמים לקבוצה של לימוד שחייה של 12 שיעורים ובסופו של דבר הילד יודע הכל, הוא שוחה סוג של שחיית "נמר", הרמת ראש בסוג של הישרדות כלפי מעלה. עבודה יסודית של קו זרימה משנה את כל המנח של הגוף של הילד במיוחד עם כל המסכים שיש לנו כל הזמן בסביבה.

קבוצת צפרדעים


לקבוצה זו עוברים רק כאשר הילד שוחה 25 מ' עם ידיים חץ ורגליים חתירה עם סנפירים עד שהוא מגיע לסגנון חזה מושלם ועושה את מבחן השחיין.
ניתן גם להכניס לקבוצה זו ילדים שהם "דגים" שורדים בקלות בריכה של 25 מ' אבל הם שוחים בסוף של דבר שחיית הישרדות או כלב.

גם בקבוצת צפרדעים אנחנו ממשיכים לעבוד עם סנפירים על מנת להמשיך לחדד את החץ וליצור תנועות מדוייקות של הרמת ראש תוך שמירה על ידיים בקו המים, אך מטרת קבוצת הצפרדעים בעולם המים היא בדיוק כמו תנועת הצפרדע: "עיגולים בידיים ועיגולים ברגליים", בקבוצת הצפרדעים הילדים יתרגלו כל שלב בנפרד וביחד דרך שיטת ה- WEST, לילדים עד שיגיעו לרמת שחייה של 100 מ' בחזה, 20 מ' שחייה ללא משקפת וצלילה לקרקעית הבריכה.

לאחר מעבר של מבחן השחייה כל ילד יקבל תעודה ומדליה ומתאים למעבר לשלב הסגנונות, קבוצת הסרדינים

קבוצת סרדינים

לקבוצה זו עוברים רק כאשר הילדים שיודעים 100 חזה, לומדים חתירה, גב, דולפין ובסיס של סגנון הפרפר.
קפיצות ראש, עבודת רגליים עם קרש, עם ובלי סנפירים ובעצם מתרכזים בעיקר בשחיית חתירה, מומלץ לצפות בשלבים ללימוד שחיית חתירה בשיטת WEST, כי כל השיעור הילדים יעבדו ממש על אותם שלבים:

 

מטרת קבוצת הסרדינים בעולם המים לגרום לילד לשחות 10 בריכות (250 מ') חתירה בצורה גסה. בשלב זה עוברים לקבוצת החלומות.

 

קבוצת נבחרת החלומות הצעירה ונבחרת החלומות הבוגרת


לקבוצה מתאימים ילדים ששוחים 8-10 בריכות ברצף ללא סנפירים, מומלץ לקרוא עוד על נבחרת החלומות הצעירה

על המטרות, האימונים, המאמנים של הנבחרת ועוד…..>>

לפרטים נוספים ואבחון שחייה להתאמן הקבוצה המתאימה ניתן לשלוח מייל [email protected]

מוכנים לקפוץ למים?

07.08.22

לקוחות יקרים

ביום ראשון תשעה באב כל המרכזים של עולם המים פתוחים כרגיל למעט סניף קריית אונו – עירונית שיהיה סגור.

הסניף בבית נועם בקריית אונו בריכה טיפולית
פתוח כרגיל.