תפריט
חיפוש
דברו איתנו

פעילויות

ריכוז כל קבוצות השחייה לילדים

לוח קבוצות לילדים בעולם המים לפי רמות משלב הלימוד ועד האימון 

הורים רבים שואלים אותנו מתי לשים ילד בקבוצה? מתי בפרטי? מאיזה גיל? מתי הוא עובר לקבוצה מתקדמת יותר והאם נכון לו לעבור לקבוצה עם הורים?

הכנו עבורכם לוח קבוצות עולם המים מרמת הלימוד ועד האימון התחרותי.

מתי כדאי ללמוד שחייה באופן פרטני:

למרות שאנו בעולם המים ממליצים על קבוצה ברוב המקרים, מומלץ כמובן לקרוא פה על חשיבות הקבוצה >>>, במקרים מסויימים אנחנו ממליצים קבוצה עם הורים במים ובאחרים אנו ממליצים באופן פרטני:

  1. במידה ולילד יש פחד מים – לא ניתן להגיד לילד "למה אתה מפחד"? הרי הפחד מגיע ממקום מסויים ולכן כדאי ללכת עם הילד וללמד אותו שחייה בצורה פרטית.
  2. אם הילד מתחת לגיל 5, אין לו פחד מים ברוב המקרים נמליץ על קבוצה עם הורים במים ולעבוד לפי שיטת עולם המים בשחיית חץ, חץ ועוד קצת חץ. המטרה בגיל הזה היא לפתח יכולת שחייה, נשימה, חיזוק וכל הזמן לזכור את הפאן, חשוב שיהיה כיף, אם כיף הילד מתקדם יותר מהר.
  3. ילד מעל גיל 9 נלמד פרטי אלא אם לילד יש כמה חברים שגם הם אינם יודעים לשחות בגילו, הסיבה העיקרית היא שלילד בן 9, 10 או יותר פחות נעים לשחות עם ילדים בגילאי 5 או 6, המטרה שלנו זה לחזק את הביטחון העצמי של הילדים ולא להוריד את הביטחון.
  4. ילד שחלש בחגורת כתפיים  או שיש לו קושי ריגשי גם פה נמליץ לחזק את הילד לפרק זמן קצר עד שיהיה חזק יותר מהילדים בקבוצה ואז נצרף אותו לקבוצה מתמאימה שהוא בין החזקים ולא אחרון.

למה לא לעבוד על בלונים כשלב ראשוני בלימודי השחייה? ואיך שיטת עולם המים WEST ילדים תגרום לילד לשפר נשימה ללא עבודה על בלונים

 
קבוצת דגיגים (מגיל 5 ומעלה)

)

 

קבוצת דגיגים היא קבוצה מספר 1 בעולם המים, זה שלב הלימוד החשוב ביותר והוא מתאים לכל ילד שיודע להכניס ראש למים, הילד מעל גיל 5 ואין לו פחד מים.

מטרת הקבוצה לקחת ילדים שלא יודעים לשחות או שאינם שוחים 25 מ' לבד ולהביא אותם לרמת חדות שרק בעולם המים יודעים לעשות. הקבוצה מונה פחות או יותר בין 3-5 ילדים שעובדים על קו זרימה או כמו שאנחנו קוראים לזה "Streamline". לקו הזרימה 

מספר מטרות לקבוצת דגיגים בעולם המים :

  1. להאריך את השרירים של הילד, במיוחד חגורת הכתפיים
  2. לחזק את חגורת הכתפיים
  3. לפתוח את הריאות להכנסת יותר אוויר
  4. יצירת ציפה טובה יותר
  5. יצירת אלסטיות בכף הרגל

ובסופו של דבר להכין את הגוף לחיים, לספורט ובמיוחד ליצור בסיס הכי טוב לילד לשחייה גם אם הוא ירצה לשחות לצורך ביטחון וגם אם ירצה להתחיל בעתיד שחייה הישגית.

מטרת הקבוצה היא להביא את הילדים לשחות 25 מ' עם ידיים חץ וסנפירים ולהרים את הראש לנשימה לאחר 3 שניות של בעיטות תוך שמירה על אגודל בקו המים, כאשר זה קורה עוברים לקבוצת צפרדעים.

איפה הורים טועים? הורים רוצים שהילד כבר ישחה, נרשמים לקבוצה של לימוד שחייה של 12 שיעורים ובסופו של דבר הילד יודע הכל, הוא שוחה סוג של שחיית "נמר", הרמת ראש בסוג של הישרדות כלפי מעלה. עבודה יסודית של קו זרימה משנה את כל המנח של הגוף של הילד במיוחד עם כל המסכים שיש לנו כל הזמן בסביבה.

קבוצת צפרדעים


לקבוצה זו עוברים רק כאשר הילד שוחה 25 מ' עם ידיים חץ ורגליים חתירה עם סנפירים עד שהוא מגיע לסגנון חזה מושלם ועושה את מבחן השחיין.
ניתן גם להכניס לקבוצה זו ילדים שהם "דגים" שורדים בקלות בריכה של 25 מ' אבל הם שוחים בסוף של דבר שחיית הישרדות או כלב.

גם בקבוצת צפרדעים אנחנו ממשיכים לעבוד עם סנפירים על מנת להמשיך לחדד את החץ וליצור תנועות מדוייקות של הרמת ראש תוך שמירה על ידיים בקו המים, אך מטרת קבוצת הצפרדעים בעולם המים היא בדיוק כמו תנועת הצפרדע: "עיגולים בידיים ועיגולים ברגליים", בקבוצת הצפרדעים הילדים יתרגלו כל שלב בנפרד וביחד דרך שיטת ה- WEST, לילדים עד שיגיעו לרמת שחייה של 100 מ' בחזה, 20 מ' שחייה ללא משקפת וצלילה לקרקעית הבריכה.

לאחר מעבר של מבחן השחייה כל ילד יקבל תעודה ומדליה ומתאים למעבר לשלב הסגנונות, קבוצת הסרדינים

קבוצת סרדינים

לקבוצה זו עוברים רק כאשר הילדים שיודעים 100 חזה, לומדים חתירה, גב, דולפין ובסיס של סגנון הפרפר.
קפיצות ראש, עבודת רגליים עם קרש, עם ובלי סנפירים ובעצם מתרכזים בעיקר בשחיית חתירה, מומלץ לצפות בשלבים ללימוד שחיית חתירה בשיטת WEST, כי כל השיעור הילדים יעבדו ממש על אותם שלבים:

מטרת קבוצת הסרדינים בעולם המים לגרום לילד לשחות 10 בריכות (250 מ') חתירה בצורה גסה. בשלב זה עוברים לקבוצת החלומות.

 

קבוצת נבחרת החלומות – דולפינים וכרישים 


לקבוצה זו עוברים רק לאחר מבחן שחייה: ילדים שמצליחים לשחות 10 בריכות חתירה רצוף ללא סנפירים, ברגע שהם עושים את זה הם מקבלים תעודה שמצויין בה זמן השחייה שלהם ל-250 מ' חתירה ואז עוברים לדולפינים.
מטרת קבוצת החלומות לעבוד על כל רמות השחייה בכל סגנונות, ילדים שוחים בין 2-5 פעמים בשבוע במספר מסלולי שחייה לפי גילאים ורמות.

הקבוצות המתקדמות גם שוחות בים בתקופת הקיץ עם צוות המאמנים הבכיר של המים הפתוחים בעולם המים.

לפרטים נוספים ואבחון שחייה להתאמן הקבוצה המתאימה ניתן לשלוח מייל [email protected]

מוכנים לקפוץ למים?