תפריט
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
דברו איתנו

פעילויות

נבחרת חלומות צעירה

מהי נבחרת החלומות הצעירה בעולם המים?

נבחרת החלומות הצעירה בשחייה היא קבוצת שחייה של ילדים וילדות שיוכשרו בתוכנית מתודית, הראשונה מסוגה בארץ, לשחיה בכל הסגנונות, עם אפשרות להמשך לשחיה תחרותית.

הקבוצה מתאמנת  בפולג בימים ב+ה בין השעות 18:00-19:00

מי יכול להתקבל לקבוצה?

לנבחרת החלומות יתקבלו, לאחר מבחן, ילדים שיודעים לשחות בצורה בסיסית (ללא חשיבות לסגנון השחיה) שמונה בריכות ויותר (200 מ') בגיל 7-10 

כמה פעמים מתאמנים?

הקבוצה מתאמנת פעמיים בשבוע, שעה בכל אימון, כאשר האימון מורכב מכמה חלקים: 

  1. החלק היבש, מחוץ למים, שבו נעבוד על חיזוק חגורת הכתפיים, קואורדינציה, משחקי כוח ספציפיים לשחייה, מהירות וכוח מתפרץ. באימון היבש גם נתרגל את מטרת האימון בחוץ למים.
  2. האימון במים: האימון במים מורכב ממטרה מדידה, אלמנט פיסיולוגי, קואורדינטיבי, מדיד שאותו אנחנו רוצים להשיג באימון עצמו.
  3. משחקים- כל אימון מורכב ממשחקים במים, אנחנו מאמינים בחוויה, בכיף, ככה מגיעים לתוצאות מהירות וטובות יותר.

חשוב מאוד שכל ילד יתרגל מחוץ למים את הדברים שעליהם יעבוד במים. כך התרגיל במים יהיה מדוייק, מובן וטוב יותר.

מהן מטרות הקבוצה?

  1. לשחות 1 ק"מ חתירה ברצף לקראת משחה צליחת הכנרת בסוף השנה.
  2. לדעת לשחות את כל ארבעת סגנונות השחייה: חזה, חתירה, פרפר וגב, וגם לשלוט בצורה טובה בסגנון החמישי שהוא הדולפין.
  3. גם אם הילדים שלכם לא יהיו שחיינים תחרותיים, המטרה שלנו היא בניה יסודית ומדורגת של הגוף, של השלד והשרירים, כהכנה ל״חיים עצמם״.
  4. היכולת לשחות 40 בריכות חתירה ברצף משפרת קשב, מרגיעה, מייצבת, נותנת ביטחון עצמי, ומחזקת את הילד/ה מבחינה קוגניטיבית וחברתית. זאת היכולת שאנחנו רוצים לבנות בילדים שלכם.

מה קורה בחודש הראשון?

החודש הראשון יוקדש להסתגלות. הילדים ישחקו המון, יעבדו כמעט בכל האימון על חיצים, יפתחו את הנשימה, ילמדו לשחות במעגל ולהרגיש בבית במים.

המטרה העיקרית בחודש הראשון היא לבנות את הקבוצה. כל ילד מגיע עם יכולת אחרת, קשב שונה, קואורדינציה שונה, כל ילד הוא עולם ומלואו, ואנחנו רוצים לתת לכל ילד את הבמה שלו או שלה, אבל מצד שני להתחיל להפוך את הקבוצה מבודדים לנבחרת.

איך בנויה התוכנית השנתית לקבוצת השחיה?

מספר מאמנים בכירים בעולם המים בנו את התוכנית "האולימפית"  הראשונה מסוגה. התוכנית בנויה על 50 שבועות, לכל שבוע מטרה מדידה, שהילדים יכולים להשיג אותה, שתאתגר אותם  אבל לא תשבור אותם.

אין אף חוג בישראל שבו יש תכנית כזו, בה יש לכל אימון מטרה, עם אלמנטים פיזיולוגיים וקואורדינטיביים  על מנת לשפר את יכולת השחייה.

סרגל המאמץ של הילדים מאוד מדוייק וברור, ואנחנו, המאמנים, נשתף את ההורים בכל התהליך.

במהלך השנה, לאחר ההסתגלות הילדים, נעבוד על טכניקה וגם על מהירות, כוח, כוח מתפרץ, קואורדינציה, זריזות, גמישות ועוד….

בכל חודש (לאחר 5 חודשים של בניית בסיס) יהיה סוג של מבדק. המבדק הוא אישי, לצורך בקרה שלנו, המאמנים, ובסוף השנה נוכל להראות לכם, ההורים, את השיפור בצורה מדידה.

איזה ציוד צריך?

בשלב הראשוני אנו נשתמש בעיקר בסנפירים גמישים https://www.swimming.co.il/articles/snapirim/ 

לאחר כמה חודשים נשלב גם שנורקל שחיינים וגומיות מחוץ למים.

https://www.swimming.co.il/articles/speedos-competitive-snorkel/ 

לסוג הסנפירים וסוג השנורקל יש חשיבות רבה על מנת ליצור את פתיחת הנשימה שאנחנו רוצים והאלסטיות הנדרשת להצלחה.

מה יקרה בסוף השנה?

אירוע הסיום יהיה משחה צליחת הכנרת, שבו הקבוצה תשחה כקבוצה, ותדגים את היכולות אותן פיתחה במשך כל השנה. המשחה יהיה מלווה בהורים שחיינים. מומלץ להתחיל להתאמן עכשיו 🙂 

האם יהיו אימוני ים?

במהלך השנה, ורק אחרי שהילדים יגיעו ליכולת שחייה ברצף של 40 בריכות, נעשה בין אימון אחד לשלושה בים, נלמד על הזרמים, הים, שמירה על הים, מעבר גלים ועוד….

מה לאכול לפני האימון?

האימונים מתקיימים אחה"צ, ולכן מומלץ לאכול משהו קל לפני האימון, אבל לא שוקולד ולא חטיף. ניתן לאכול פרוסה עם גבינה, בננה, חטיף אנרגיה נייצ'ר ואלי (ללא שוקולד ובלי הרבה סוכר), תמר או ארטיק טבעי שניתן לעשות לבד בבית (ארטיק עם בננה, מנגו ותמר, או טעמים אחרים). הילדים נהנים ממאכל מתוק, ואין לו את ההשפעה השלילית של סוכר לבן על הקשב וקפיציות היתר שהוא גורם.

למה מסוכן שהילד יבלה זמן מסך לפני האימון, במיוחד ממש לפני שיוצאים מהבית?

ילדים רבים משחקים במחשב. אנחנו לא אומרים כן או לא להגביל, אבל חייבים  כחצי שעה לפני שיוצאים מהבית לעצור את משחק המחשב, טאבלט או טלפון, לילד קשה מאוד לצאת מהמשחק וכאשר אומרים לו להפסיק כי יש שחייה הוא יכול לקבל אנטי על השחייה או על כל חוג אחר, לא כי הוא לא נהנה בחוג או באימון פשוט היציאה מהמשחק קשה ודורשת הסתגלות.

מאמנים אורחים לאורך התקופה:

במהלך השנה יגיעו מספר פעמים מאמנים בכירים, שהגיעו לטופ בשחייה הישראלית והעולמית, לעבודה טכנית עם הילדים, ובעיקר להעלות את המוטיבציה ולחידוד היכולות של הילדים.

אם הילד עדיין לא ברמה הנדרשת, איך מביאים אותו לנבחרת הצעירה?

אם ילדכם עדיין לא ברמה הדרושה, הוא יכול להתחיל באחת הקבוצות האחרות, לשפר את היכולות, ואז לעבור לנבחרת החלומות. הצוות המקצועי של עולם המים יעזור לכם להחליט על המסלול הטוב ביותר לילדכם.

מוכנים לקפוץ למים?

07.08.22

לקוחות יקרים

ביום ראשון תשעה באב כל המרכזים של עולם המים פתוחים כרגיל למעט סניף קריית אונו – עירונית שיהיה סגור.

הסניף בבית נועם בקריית אונו בריכה טיפולית
פתוח כרגיל.