הידרותרפיה לילדים 3 – כמה פעמים מומלץ לעשות טיפול במים?

  • בית
  • הידרותרפיה לילדים 3 – כמה פעמים מומלץ לעשות טיפול במים?

הידרותרפיה לילדים – מתי לעשות טיפול חד שבועי ומתי מומלץ להגיע לבריכה כל יום ?

הידרותרפיה לילדים – מתי לעשות טיפול חד שבועי ומתי מומלץ להגיע לבריכה כל יום?

פעמים רבות אנחנו נשאלים לגבי התדירות המומלצת לטיפולים במים לילדים – מתי מומלץ טיפול חד שבועי, מתי דו שבועי, באילו מקרים אנחנו ממליצים על טיפול כל יום?

ברוב המצבים אנחנו ממליצים על טיפול הידרותרפי של 30 דקות פעם בשבוע, עם מטפל קבוע ובשעה קבועה (עד כמה שניתן. ברור שמדי פעם יש שינויים ורצוי לעשות התאמות).

מתי בכל זאת נמליץ על טיפול פעמיים בשבוע, ומתי כדאי ומומלץ לעשות טיפול במים כל יום?

המקרים שבהן מומלץ לטפל יותר מפעם בשבוע הם אלה שבהם הילד לא הולך או לא זוחל, ילד עם קושי ריגשי קיצוני, פחדים קיצוניים, לאחר הורדת גבס ועוד.

בעולם המים אנחנו מכירים לא מעט מקרים שבהם טיפול יומיומי הביא לשיפור קיצוני במצבו של הילד. לדוגמה, ילד שלא הלך בגיל שלוש, בגלל היפוטוניה ובעיית קואורדינציה, ולאחר שבוע בלבד של טיפולים יומיומיים במים הוא התחיל ללכת. או לדוגמה, ילדה עם קושי קיצוני בוויסות, שהביא לכך שדברים רבים הפריעו לנהל חיים תקינים, החל ממגע של בגדים, דרך ריחות שונים (דבר שלא איפשר לה לשבת ליד ילדים אחרים בזמן האוכל) ולאחר שבועיים של טיפול הידרותרפיה ממוקד יום אחרי יום המקרים הקיצוניים כמעט ונעלמו. לאחר שבוע כזה היא עברה לפעמיים בשבוע למשך שלושה חודשים, ואז לפעם בשבוע לאורך שנה. כיום היא ממש ספורטאית, ולמעט דברים בודדים ספציפיים שעדיין מעט מפריעים לה, המצבים הקיצוניים נעלמו.

ההמלצה הכי חמה היא שלנו היא שאתם תיתנו את התשובות בעצמכם – כמה הילד מתוסכל מהמצב שלו היום? כמה קשה לכם להתמודד עם הקושי? לפי התשובות תוכלו להחליט מה הכי נכון עבורכם ועבור ילדכם, ואם אתם עדיין לא בטוחים, תמיד  ניתן לקבוע אבחון הידרותרפי עם אחד המנהלים המקצועיים, על מנת להבין בדיוק מה הצרכים ומהן האפשרויות.