עדכונים שוטפים בצל שגרת הקורונה >>

חגיגת סופשבוע (1) לקראת מרתון ירושלים

פורסם בקטגוריה: טריאתלון ,כללי ,לקוחות מספרים ,

הריצה הארוכה שלי הייתה עם עמית עזר – הצטרפנו להזמנה של "מועדון ארוחת הבוקר" הירושלמי להכרת המסלול לקראת מרתון ירושלים –

התוכנית שלנו הייתה ל32 ק"מ. אופס, יצא 34 אבל מי סופר…

שישי בבוקר, עמית ואני יושבים ברכב בנקודת המפגש בחניון מוזיאון ישראל – בחוץ 4 מעלות.

 ברכב  22 מעלות – מי רוצה לצאת החוצה? עמית מעלה הצעה שנברח מכאן ונספיק להצטרף לריצה השבועית עם החברים בתל אביב- בתל אביב עכשיו לא יורד גשם וגם לא קר כל כך.

להפתעתו, אני מסכים! כמובן שידעתי שהירושלמי הזה לא ממש רציני וכך יצאנו לדרך, בקור נוראי, לריצה שתתברר בעוד כמה שעות לאחת היפות שחוויתי.

נכון, קור מקפיא – אבל ירושלים זאת ירושלים. אנחנו נצמדים לאחת הקבוצות ומתחילים את הריצה בתוך קמפוס גבעת רם והנה אנחנו בעמק המצלבה ומשם לרחביה . בדרך עברנו ליד קונדיטוריות שבדיוק אופות את הלחם לשבת וגם ריח חזק של  קרואסונים והריח ריח נהדר, כמעט אפשר לדמיין את הבראסרי של פריז.

משם המשכנו לרחוב יפו שכיום חוצה אותו הרכבת הקלה ופתאום הרכבת מגיעה מולנו והנהג מפרגן לנו בחיוך ומצפצף לנו בקול פעמוני הרכבת לאות מחווה וזה מרגיש לי ממש כמו בכל עיר באירופה – הקור, הגשם, האפור והרכבת עושות את זה למשהו אירופאי בהחלט.

הנה כיכר העירייה ואנחנו ממשיכים צפונה עד להר הצופים וכאן אנו עוברים ליד האוניברסיטה העברית.

השמש כבר יצאה וקצת יותר חם, משהו כמו 6 מעלות בשיא 🙂  ומהתצפית הזו רואים את כל העיר העתיקה פרוסה לפניך וזה כל יפה. עמית מסביר לי שבהמשך הדרך נגיע לטיילת הנציב ומשם נוכל לתצפת בדיוק הפוך. אנחנו ממשיכים הלאה, יורדים מהגבעה הצרפתית, הנה מלון אמריקאן קולוני ובתוך כמה דקות אנחנו נכנסים לעיר העתיקה משער יפו. מימין מגדל דוד – אף פעם לא רצתי כאן, איזה כיף זה להגיע לכאן כ"רץ".  אנחנו יוצאים משער ציון ופנינו לסימנטק ומשם למושבה הגרמנית ואז עליה גדולה לכיוון שכונת טלביה, והנה כנסת ישראל ומוזיאון המדע. פרסה ברחוב הרצל וחזרה לחנייה.

סיימנו ארוכה יפה של 34 ק"מ ב 3 שעות וחצי. מושלם.

אין כמו שישי חורפי כדי לסיים ריצה ארוכה בירושלים ולהמשיך לשיעור שחייה בפולג (עם המאמן הסודי שלי) והנה אני בפולג פוגש את חברי אביב "מחריש" אימון שחייה, משחרר רגלים לקראת הריצה ארוכה שלו ואני כבר יודע שמחר הוא רץ 30 ק"מ לראשונה בחייו.  והוא ,אביב, …הוא בכלל שונא לרוץ 🙂 אחרי שעה וחצי של אימון משובח של המאמן הסודי שלי, אני חוזר הביתה מאושר מאושר.

בערב אנחנו מוזמנים למסיבה – כולם רוקדים ואני מדדה כמו איש בן 89. מזל שאשתי רוקדת כל כך יפה, כך שבממוצע אנחנו רוקדים בסדר.

לילה טוב – מחר אימון רכיבה עם נינה פקרמן, אלופת עולם באירונמן ועם תום מרמרלי אלוף ישראמן 2012.

ואני – אני בכלל לא מתאמן (רק קצת).