עדכונים שוטפים בצל שגרת הקורונה >>

אילנית טאו- על קורס מים פתוחים והחוויה האישית שלי

פורסם בקטגוריה: כללי ,
  • בית
  • כללי
  • אילנית טאו- על קורס מים פתוחים והחוויה האישית שלי

היי חברים שמי אילנית טאו ואני טיפה חדשה בעולם המים של אורי סלע ( 4 חודשים), אבל כל חיי הייתי סביב ים ובריכה.  ואני רוצה לספר לכם על החוויה האישית שלי מקורס מים פתוחים בעולם המים

 טיפה רקע: במקור מנהריה בת 42 .. כמו שידוע ואין הרבה מה לעשות בנהריה אז הולכים לים.. או לבריכה הגדולה.

שזה בריכה לדעתי מקום המדינה בערך יציקת בטון 50 מטר מי ים ומעט מאד מים מתוקים.

אבל הים בנהריה מלא סלעים ואני הייתי מרכיבה משקפיים מספרים מטורפים 13.5 -ו10- שזה חצי עיוורת בלי לא היו עדשות , ולים לא נכנסים עם משקפיים, ואני לא ראיתי כלום , אהבתי לצוף לשחות אבל פחדתי פחד מוות -בנוסף, חוסר הידיעה על הים ,זרמים,, מערבולות,, ציוני דרך.. לא למדתי.. ועד לפני שבועיים אני והים היינו במערכת אהבה / פחד וחרדה.

על הפחד מהים הצלחתי לעבור שלמדתי לשחות בגיל 7 ,8  אצל רובי שלו – גורו של השיחה איש גדול ורציני שפשוט לא נתן לי לוותר ולימד אותי – אין תירוצים – כנסי למים ותשחי.

ואירס קומן – חברת ילדות אלופת הארץ במילון סגנונות- חברות עד היום.שלא אהבה לשחות לבד אז גררה אותי 6 אימונים בשבוע עד גיל 20 בערך.

עברו השנים אבל מים ובעיקר ים היה מקום אהוב עלי.. הרגשתי שזה המקום הכי קסום ומעניין,אבל גדול עלי ..לשחות בים בבטחון , היה חלום ענקי !!!

לפני כ 4 חודשים הגעתי לאורי, ב 5 דק הראשונות אמר: את חייבת לשחות במים פתוחים, ים.

לא מהר וחזק כמו שלמדת אלא:  א ר ו ך   ו  ל  א ט !! (חשבתי אין מצב , אני ? ים ? מים פתוחים ? אין סיכוי .. )

והמשיך- ואת צריכה פשוט לשחות כמה שיותר. תיקן את הסגנון למשהו אחר לגמרי,ולאט לאט הבנתי למה התכוון .

ואז הופיע באתר "נפתח קורס מים פתוחים" ..

שאלתי את אורי אם כדאי??

וענה במילה – מומלץ !!

הגעתי : פגשתי את תומר ועוד כמה פרצופים, הייתי כולי בפחדים שלי ואז תומר מסביר: מאיפה נכנסים , נקודות במצוף, מה חשוב, והופ אנחנו במים..

בלי לבזבז זמן התחלנו לשחות : וואו איזה הרגשה , יותר קל לצוף הארוך ולאט ממש עובד.. אני מתקדמת די מהר..אני כולי מוצפת מהחוויה וכבר תומר מלמד איך לנווט , איך להוציא ראש ,, והופ אנחנו שוחים בזוגות , דרפטינג .. ופשוט שעה של אושר הציפה אותי.. אני שוחה בים מה שלמדתי נלחמתי התבלבלת מתחיל להתחבר מעצמו ואז מרגישה  ואני לא מפחדת יותר !! יוצאים מהמים אז חוויה ..

האמת כל השבוע חיכיתי ליום רביעי לאימון השני .

ואז בכלל תומר מתחיל -לומדים עוד צורה הוצאת ראש מים, שוחים ממצוף למצוף במשולש – לפי תומר..

ומשחקים, ושוחים, ולומדים, שואלים , מתבלבלים .. והכל זורם כמו הים , יש קצב 1,2 שתומר מלמד ואז זה ממש מוזיקה שוחים בזוגות וזה מרגיש לי כמו ריקוד.. איזה אימון..  איזו הרגשה! אחרי שעה, שקרה משהו- למדתי: יש לי ארגז כלים שעוד יתמלא (נשארו עוד 2 מפגשים) 

רוצה להודות מעומק לבי לאורי סלע , ותומר ישראלי על הגשמת חלום.

שנה טובה לכולם..

טאו אילנית מעסה ספורטאים

Taumassage1@gmail.com