עדכונים שוטפים בצל שגרת הקורונה >>

אולימפיאדת לונדון 2012 בשחייה: יום ד' 01/08

פורסם בקטגוריה: כללי ,
  • בית
  • כללי
  • אולימפיאדת לונדון 2012 בשחייה: יום ד' 01/08

200 חזה גברים

המשחה השני בו קיטאג'ימה יכול לזכות במדליית זהב שלישית ברציפות באותו משחה. במבחנים היפנים הוא עשה 2:08.00, תוצאת השנה והתוצאה הטובה ביותר אי פעם בבגד ים מטקסטיל. יתן לו פייט קשה טטאישי, שהגיע שני במבחנים היפנים במרחק של עשירית השניה, וגיורטה ההונגרי שהוא אלוף העולם ובעל פיניש מדהים שיכול לנצח כל משחה, ועשה השנה באליפות אירופה 2:08.6.

גם לגרמניה יש שני שחיינים חזקים מאוד – מארקו קוך שעשה השנה 2:08.7, ופון להם הצעיר שזכה במדליית ארד באליפות העולם בשנה שעברה. צמד חזק נוסף יש לאמריקאים, ובמפתיע אלה לא שאנטו והנסן, אלא וולץ וברקל שעשו 2:09 במבחנים האמריקאים. וישלים את התמונה צמד הבריטים וויליס וג'יימיסון, שעשו גם הם 2:09 במבחנים הבריטים, ויחד עם עידוד מקומי יכולים להפתיע.

בקיצור, קיטאג'ימה פייבוריט, אבל יש שדה שלם של מתחרים חזקים שכל אחד מהם יכול לנצח, אם יעלה לגמר, וזו תהיה משימה לא קלה. כנראה יידרש לרדת מ-2:10 רק בשביל לעלות לגמר!

200 פרפר נשים

נאצומי הושי היפנית מחזיקה בתוצאת השנה – 2:04.69. אבל ליפנים יש נטיה להצליח יותר באליפויות מקומיות מאשר בתחרויות הגדולות בחו"ל (פרט לקיטאג'ימה). שתי הסיניות הן תמיד הפייבוריטיות – זיגה ליו, האלופה האולימפית לא עשתה השנה תוצאות טובות, והגיעה רק במקום השלישי באליפות הלאומית, אבל בכל זאת הסינים העדיפו אותה על פני גונג שעשתה תוצאה נפלאה של 2:05.3. ז'או, אלופת העולם, עשתה באותה אליפות 2:05.1, והיא אולי המועמדת הבכירה היום. לבריטניה יש שתי שחייניות מעולות שסיימו באליפות העולם במקום השני (גאנדי) והשביעי (לואו). אדאמס שעשתה 2:06 במבחנים האמריקאים גם היא מועמדת למדליה. ג'סיקה שיפר האוסטרלית נמצאת בצמרת העולמית כבר שנים, אבל בשנה האחרונה נראית פחות טוב (ועדיין עשתה 2:06.9 במבחנים האוסטרלים).

משחה ה-200 פרפר הוא משחה שקשה מאוד לבצע טוב – פתיחה טיפה טיפה מהר מדי, ובסיום הפסנתר יפול, ואפשר לאבד כך אפילו שנייה-שתיים. במקרה כזה קהל ביתי לוחץ יכול להזיק, אבל אני בכל זאת מהמר על גאנדי (אבל באמת כל אחת מהמוזכרות למעלה יכולה לנצח)

100 חופשי גברים

אחד המשחים המדוברים באולימפיאדה הזו.

ובאמת, אם לא תהיה תקלה, ואם הוא יצליח לשמור על בטחון ושלווה כמו עד היום, לא נראה שיש לג'יימס מאגנוסון (ה"טיל") מתחרה כלשהו שיכול לאיים עליו, והשאלה היחידה היא האם הוא יצליח לשבור את שיא העולם של סיילו מתקופת חליפות ה"חלל" – 46.91. ההימור שלי – כן, הוא יצליח.

יש כמה שחיינים שיכולים להגיע לאזור ה-47.5. סיילו הברזילאי הוא אחד מהם. רוברטס שעשה 47.6 במבחנים האוסטרלים הוא אחד נוסף. גם אדריאן האמריקאי, ואולי גם אנייל הצרפתי והיידן הקנדי.

ג'יימס מאגנוסן מדהים את העולם ב-100 חופשי במבחנים האוסטרלים  

4×200 חופשי שליחים נשים

האמריקאיות פייבוריטיות, בהובלת שמידט ופרנקלין, אבל עם שאר השחייניות שעשו 1:57 במבחנים, הם לא הנבחרת המאוזנת ביותר. התואר הזה שמור לאוסטרליות, שטווח הזמנים של 4 הראשונות במבחנים האוסטרלים הוא 1:55.99 עד 1:57.2, והן יתנו קרב קשה לאמריקאיות. הסיניות שתמיד עושות תוצאות טובות במשחי השליחים יארבו וינצלו כל טעות או חולשה אצל אחת מהנבחרות הנ"ל.