עדכונים שוטפים בצל שגרת הקורונה >>

מכורה ל… / ליז ישראל-אוליבקוביץ

פורסם בקטגוריה: לקוחות מספרים ,שיכרון חושים ,

מים.

מים זורמים, חמימים, מרגיעים… לכל אחד מאיתנו יש אסוציאציה של מים. אותו יסוד חיוני שלא ניתן לחיות בלעדיו. זו האסוציאציה שעולה בראשי כשאני חושבת על מים.

אני מאמינה שהעולם נחלק לשניים – כאלה שנרתעים ומפחדים ממים, אלה שלא אוהבים להרטיב “קצת” אבל קצת את הרגליים, מים זה לא שתייה בשבילם ובאופן כללי מתחמקים מללכת לים ביום שישי בצהריים כשמזמינים אותם.

ומצד שני, יש כאלה, כמוני, שממש ממש אבל ממש אוהבים מים. חלקנו אף מכורים לתחושה הזו של המים. כן, גם “אני מכורה למים”. גם בחורף אבל בעיקר בקיץ אני יכולה להיות שעות על גבי שעות במים וזה לא משנה איפה.  בבריכה, בים, במקלחת, העיקר “מים מים מים, מים בששון”… גם כאשר אני מזמינה חופשה אני מיד מבררת “יש בריכה? לשחייה?” ואם במקרה אין, אני קצת מתבאסת ומחכה בציפייה ליום שאחרי החופשה, שאחזור לשחות. אמרתי כבר שאני מכורה?!? 🙂

אני מאמינה כי ההסבר להתמכרות הזו, למים,  הוא עוד מלידה. כולנו נולדנו בתוך מים, בתוך מי השפיר ברחם אימנו. התחושה הזאת של מים שעוטפים ומרעננים, חמימים ומרגיעים מלווה אותי כל פעם שאני שוחה, משנה לי את היום ואת ההרגשה.

עוד בילדותי אהבתי מאוד מים, בעיקר ללכת לבריכה ולים. במיוחד בחופש הגדול זה היה חלק מהכיף שלנו כילדים. במיוחד אני זוכרת את שבת בבוקר כשסבתא שלי, אמא של אבא, הייתה אוספת לבדה את שבעת נכדיה לסופשבוע של כיף. אין היום סבתות כאלה, תאמינו לי. היא הייתה מעירה אותנו בחמש בבוקר ללכת לשחייה בים. מובילה אותנו עם פיג’מות ועיניים עצומות לצחצח שיניים ומיד להתלבש. וככה, שעוד חושך בבוקר ואנחנו חצי ישנים, מובילה אותנו יד ביד לכיוון הים. שם כמובן, היו מחכים כל החברים שלה, חלקם עם הנכדים שלהם גם. הח’ברה של סבתא שלי היו עושים מעגל גדול ומתעמלים ותוך כדי שרים בעודנו הקטנטנים מנסים להתעורר ולהיכנס לקצב. ידענו שחייבים להתחמם כי מיד אחר-כך אנחנו נכנסים איתם לים הקר. כמובן, שבסוף הטבילה בים סבתא הייתה מחכה לנו עם מגבות ועוטפת אותנו אחד אחד. והבונוס היה ארוחת בוקר מפנקת על החוף עם שוקו, הרבה חביתות וגבינות וסלטים. כמה שהיינו מקטרים לקום בחמש בבוקר שרק המציל ועוד כמה משוגעים בים גולשים, ככה היינו נהנים מכל רגע. סבתא שלי והח’ברה שלה היו מכורים לים ורק היום אני מבינה למה. כנראה שגם אני נדבקתי בחיידק.

טוב, שיהיה לכם חג סוכות שמח וברוך הבא גלעד שליט – כמה טוב שבאת הביתה.

נ.ב. אני הולכת לברר עם סבתא שלי אם יש תמונה משבת בבוקר לשים בפוסט.