עדכונים שוטפים בצל שגרת הקורונה >>

טובים השניים מן האחד / ליז ישראל-אוליבקוביץ

פורסם בקטגוריה: לקוחות מספרים ,שיכרון חושים ,

אם להיות כנה, תכננתי להעלות פוסט חדש לבלוג, אבל כשראיתי את מה שחיים כתב עליי >>, התרגשתי מאוד והחלטתי גם לכתוב אודות האימון והתרגול המשותף שלנו.

“טובים השניים מן האחד”, זו לא סתם קלישאה. באימונים, כמו בחיים, זוגיות משפרת תוצאות, המוטיבציה עולה, נוצרת התאמה והקשבה לבן הזוג, מתמודדים למטרה משותפת ומוצאים פתרונות ללא מאמן והבונוס – נהנים הרבה יותר.

עם זאת, אני חושבת, שהמון תלוי בפרטנר שלצידך. למזלי הרב, נפל בחלקי או שוחה לצידי חיים, שהכניס באמת הרבה “חיים” (AS LIFE) לאימונים המשותפים. חיים ואני, התחלנו כל אחד בנקודת פתיחה שונה ומשונה, עבר הזמן והגענו לנקודת האיזון שבה נוכל להתאמן עכשיו יחד.

כיריית פתיחה, אורי אימן אותנו השבוע ביחד. זה לא היה פשוט פתאום לשחות בקצב של חיים, שהוא די מהיר. אני בטוחה שגם לו היה קשה לעמוד מאחורי הסנפירים שלי בתרגיל הדרפטינג ולזוז לאט לאט לאט (כן ממש לאט) בתנועות ארוכות. המטרה – לצמצם תנועות בכל בריכה. אני זוכרת את שני האימונים הראשונים שלי, עד לא מזמן, המשימה לצמצם כל כך הרבה תנועות נראתה לי קשה ורחוקה…. לא האמנתי שבכלל אצמצם מ-30 תנועות ל-20 תנועות לבריכה. היום, אני כבר שוחה פחות מ-20 תנועות לבריכה בלי סנפירים וכ-11-12 תנועות לבריכה עם סנפירים.

שלא תחשבו שתמיד שחיתי ככה. אבל מאז שאורי התחיל לאמן אותי, התחלתי להקשיב לזרימה של השחייה, תנועות ארוכות, סגנון רך יותר ופחות אנרגיות מבוזבזות על עבודת רגליים קשה. זה לא פשוט פתאום לשנות הרגלים ועם חיים זה היה מאוד משעשע כי לא תמיד הייתה התאמה בינינו. מסתבר שזה גם לא קל פתאום להקשיב לתנועות הגוף של האחר אבל בכל זאת נורא מאתגר.

בתרגול השני שלי, שלחתי לחיים SMS :”אני מגיעה לשחות”. הוא ענה: “אז גם אני בא, ישר מהלימודים”. הוא באמת הגיע – רק בלי סנפירים, בלי משקפת ובלי בגד ים… בסוף הסתדרנו, העיקר שהמוטיבציה גבוהה 🙂 .

באימון הזה חל שיפור מדהים אצל שנינו, היינו מתואמים באופן כללי, במיוחד בתרגיל הדרפטינג, עמדנו בזמנים, הקשבנו ולמדנו אחד מהשני, צחקנו והיה כיף. אני חייבת לציין שחיים מאוד הפתיע אותי, לחשוב שעד לפני 7 שיעורים הוא לא ידע לשחות בכלל, צפיתי בהתקדמות שלו והוא הצליח להדביק את הקצב, שאפו! אני מרגישה שחיים הוא לא רק פרטנר לשחות איתו הוא גם מישהו ללמוד ממנו.

איך הזמן טס שנהנים. במיוחד עם סנפירים :-). מי היה מאמין, שעד לפני חודש וחצי גם לא ידעתי חצי דבר בחתירה והנה, אנחנו כבר בשיעור 7. אני מרגישה שלמדתי כל כך הרבה.

אני ממליצה בחום שאם עד עכשיו שחיתם כל כך הרבה זמן לבד, כמוני, הגיע הזמן לשנות קצת את חוקי המשחק, בחרו לכם פרטנר לאימון שחייה והתמודדו ביחד.