לקוחות יקרים, חזרנו! כנסו לעדכונים >>
מכירות:073-7579019
כל נושא:03-6992995
 |  כניסה ללקוחות  |  EN

שבירת שיא עולם – שחיית מים פתוחים מקפריסין לישראל

פורסם בקטגוריה: מקפריסין לישראל ,

World record open water relay Cyprus Israel

בלוג שחייהלמה בכלל אנשים מחליטים לעשות את זה? איך המוח היהודי עובד? ועל חבורה מקסימה של שחיינים שרק רוצים לשחות בים. בגדול הכל התחיל במשחה ביכורי ים שהוא המרתון מים פתוחים הראשון בישראל 

המטרה - שחייה מישראל לקפריסין

אודי-(השחיין מימין) איש חיל הים בן 65 עם אנרגיות אין סופיות, ועודד (משמאל) שחיין אקוותיקים, לאחר משחה של 10 ק”מ , שעדיין מחייך ולא יודע שהוא ייפול איתנו בפח וישחה מקפריסין לישראל ,זרק לי בסיום המשחה מחייך כולו “יאללה חייבים לעשות משחה מקפריסין לישראל”, אמרתי לו גם בחיוך כי נהניתי בטירוף מהמשחה “כן ,כן ,יאללה רעיון מעולה”.

לא הספקתי לברך את כולם על משחה מדהים והוא אומר “טוב אז מתי קובעים?” , אמרתי לו באלגנטיות “נדבר … רעיון גדול”. כמה ימים אחרי אני מקבל טלפון מאודי שמעלה את בן אנוש-שחיין עבר בעולם המים וחבר,לשיחת ועידה ושניהם עם היומנים פתוחים.

שחייה במים פתוחים

טוב, אז בן(השחיין שמחזיק את המצוף), קצת יותר אסרטיבי, אולי הוא למד את זה בסיירת או בעסקים ומצאנו את עצמנו, יושבים כמו ילדים מתלהבים ומפנטזים, הבעיה העיקרית היא שאסור לי להיפגש איתם יותר מידי  🙂  כי אחרי הפגישות איתם-אני לא חושב, לא מרוכז, לא יכול לעשות כלום פרט לדבר אחר: לחשוב איך מתכננים את המשחה ,איך שוחים בים הפתוח? מה קורה עם הים יהיה קשה מאוד? מה אם מישהו לא ירגיש טוב בדרך? אבל דבר אחד ברור, אני כבר רוצה להיות שם  בלב ים ולהרגיש את הדבר האמיתי.

אז גייסנו עוד 3 משוגעים בכושר מעולה, שחייני מים פתוחים ושחייני מרחקים ארוכים: את עודד, עמוסי (שהוא גם רופא) ואת לוק.

התכנון היה לשחות בקו הקצר ביותר 260 ק”מ מקפריסין  לחופי נהריה בישראל, אתגר מרשים במיוחד 3-4 ימים יום ולילה, שחייה רציפה, שינה על יאכטה ואז בא אודי שוב ואמר לכולם: “רק שתדעו…….. שיא העולם  עומד על 366 ק”מ  ע”י חבורת שחיינים מקליפורניה!!!!” אני ובן לא נרגעו וכשראיתי את הניצוץ בעיניים של בן הבנתי שזה אבוד, אנחנו כנראה הולכים על 380 ק”מ, אודי כמובן אמר לנו תחשבו על זה? לחצות את האוקיינוס זה מספיק!! אתם מבינים אותו??? מדליק אותנו ואז אומר לנו תחשבו על זה??

נכנסנו לרצף פגישות , ולתוכנית אימון של בין 20-35 ק”מ בשבוע + 2 אימוני ריצה

תיכנון שחייה מקפריסין לארץ

עשינו מפגש עם כל הנשים שדרך אגב התחברו ממש טוב, תכננו יפה יפה להגיד רק כמה זה קל, לא לעלות תקלות, לא לדבר על הסכנות, אבל עם קצת אלכוהול יצא הכל, דיברנו על כרישים, מדוזות, פחד מהחושך בלב ים ולמזלנו הכל עבר טוב.

אז הינה הבלוג הראשון…..

הבלוג הבא יהיה על אימון לילה, בגשם, בים סוער -ואז יצאו השדים החוצה

יהיה מעניין.

כל העידכונים בזמן אמת על המסלול ועל ההתקדמות>>